Придбання тролейбусів, продаж “Юності” та 6 мільйонів військовим – які питання винесено на завтрашню сесію

173

Опубліковано: 29 Березня 2016

Завтра, 30 березня, депутатський корпус Запорізької міської ради збереться на перше засідання четвертої сесії. Згідно інформації, розміщеній на офіційному сайті запорізької влади, на порядок денний винесено близько 60 питань. Так, завтра запорізькі депутати мають затвердити декілька міських програм, внести зміну до ряду рішень та створити нове комунальне підприємство. Серед основних питань сесії можна виділити наступні.

Оптимізація КП “Преса”

Неприбуткове комунальне підприємство планують оптимізувати шляхом скорочення кількості кіосків до 32 одиниці. Зазначимо, наразі на балансі КП знаходиться 127 кіосків, 40 з яких не використовуються. Окрім того, проектом передбачається і скорочення штату підприємства: з 145 робітників залишать лише 51. Насамкінець із міського бюджету пропонується виділити 1,3 млн. грн. для погашення боргів КП та 93 тис. грн на оформлення паспортів для працюючих кіосків.

Придбання 20 одиниць громадського транспорту

Депутати розглянуть питання про внесення змін до програми роботи КП “Запоріжелектротранс”, яке передбачає придбання 10 тролейбусів, які раніш експлуатувались в державах Європейського Союзу загальною вартістю 10500,0 тис. грн. Також планується придбання 10 нових автобусів середньої місткості на суму 11,9 млн. грн. Окрім того документом передбачається реконструкція двох котелень, що обслуговують вагоноремонтні майстерні та тролейбусний парк №1 вартістю 3,8 млн.грн.

Приватизація палацу спорту “Юність”

Проектом рішення передбачається присвоїти КП «Юність» статус єдиного майнового комплексу та здійснити його приватизацію, шляхом продажу на аукціоні.

Нове керівництво газети «Запорозька Січ»

Одразу два проекти рішень стосуються зміни керівництва комунальної газети «Запорозька Січ». Першим передбачається звільнення з посади чинного головного редактора газети Верьовкіна Олександра Григоровича. Другим – призначення на цю посаду Рибальченка Володимира Володимировича з 1 квітня поточного року.

Створення нового КП

Одним з проектів рішення передбачається створення комунальне підприємство «Інформаційно-диспетчерський центр 15-80»», що наразі є філією КП “Основаніє”. Також пропонується затвердити статутний фонд нового КП, а от щодо його розміру наразі є питання. Документом зазначається, що він складатиме “10 000 (п’ять тисяч) гривень”.

Створення дитячого садочка

Проектом передбачається створення дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 100 “Гармонія” в Шевченківському районі міста за адресою вул. Харчова, 15.

Щорічні звіти міської влади

Депутати розглянуть питання щодо введення обов’язкових щорічних звітів міської влади перед громадою. Так, згідно документу, міський голова звітуватиме щороку до 30 квітня за попередній рік. Виконавчі органи влади та постійні депутатські комісії – до 30 березня за попередній рік. Окрім того, щорічний звіт щодо особистої роботи надаватимуть усі депутати Запорізької міськради.

Комунальна благодійність

Проектом рішення №11 передбачається створення в кожному комунальному підприємстві окремого річного фонду розміром 5 мільйонів гривень. Кошти цих фондів на підставі рішень виконкому використовиватимуться для надання фінансової допомоги, сплату послуг чи робіт, вирішення невідкладних питань та підтримку громадських організацій і благодійних фондів.

2 мільйони на свята

Одним з проектів зазначається, що організація та проведення заходів з відзначення державних пам’ятних дат та історичних подій в Запоріжжі у 2016 році коштуватиме 373,8 тис. грн. Окремим питанням винесено проведення Покровського ярмарку, що обійдеться місту у понад 1,6 млн. грн.

Подвоєння депутатського фонду

Фракцією “Самопоміч” пропонується збільшення коштів депутатського фонду з 7,7 млн. грн до 16 млн. грн. Враховуючи таке подвоєння, кожен депутат міської ради матиме право розподілити 250,0 тис. грн, аби підвищити ефективність депутатської діяльності та рівень оперативного вирішення проблем виборців.

Ремонт кооперативних будинків

Аби протягом поточного року провести різноманітні ремонтні роботи в окремих кооперативних будинках, документом пропонується виділити із міського бюджету 3,5 млн. грн. Проте, ані в програмі, ані в додатках чи пояснювальній записці до документу не вказано адрес цих будинків. Зазначається лише, що на обслуговуванні ЖБК знаходиться 358 житлових будинків. На 41 з них вже частково були витрачені кошти з міського бюджету.

Допомога військовим

Депутатський корпус розгляне програму надання шефської допомоги військовим комісаріатам, військовим частинам ЗСУ і Нацгвардії України та покращення матеріально-технічного стану органів Служби безпеки України і Служби з надзвичайних ситуацій України на 2016 рік загальною сумою майже 6 млн. грн.

Зменшення витрат на аеропорт

Проектом рішення передбачається зменшення витрат з міського бюджету на виконання програми щодо забезпечення роботи КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя”. Так, на реконструкцію павільйону-накопичувача П-72 було передбачено кошти в сумі 6,6 млн. грн. Після проведення експертизи сума зменшилася на півтори мільйони. Відтепер на виконання реконструкції виділять 5,1 млн. грн. Загальна сума фінансування КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” з місцевого бюджету у 2016 році складає 21,6 млн. грн.

Гроші для комунальних ЗМІ

Документом передбачається додаткове виділення коштів газеті “Запорізька Січ” на оплату друкарських послуг у сумі 678,904 тис. грн. Загалом у 2016 році комунальна газета отримає близько 2,2 млн. грн із запорізького бюджету. Крім того, понад мільйон гривень додатково фінансування на придбання обладнання потребує муніципальний телеканал “МТМ”. Загалом у 2016 році муніципальний телеканал отримає близько 3,8 млн. грн із запорізького бюджету.

Зміни в виконавчих органах

Проектом №26 передбачається внести певні зміни в структуру виконавчих органів. А саме, утворити два нових департаменти, одне управління та одну інспекцію: департамент інфраструктури та благоустрою; департамент спорту, сім`ї та молоді; управління комунікацій; інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю. Окрім того, цим же документом передбачається перейменувати ряд існуючих департаментів та управлінь, а також три районних адміністрації – Жовтневу на Олександрівську, Ленінську на Дніпровсьу, а Орджонікідзевську на Вознесенівську. Насамкінець, проектом пропонується затвердити загальну чисельність апарату Запорізької міської ради та її виконавчих органів у кількості 1766 одиниць.

Розвиток та утримання ЖКГ

Депутати розглянуть питання щодо виділення додаткових коштів із міського бюджету на реалізацію програми розвитку та утримання ЖГГ у розмірі майже 135 млн. грн. Загалом на реалізацію цієї програми у 2016 році передбачено 969 млн. грн.

Приватизація об’єктів

Проектом рішення передбачається двох об’єктів комунальної власності – нежитлового приміщення першого поверху площею 7,5 кв.м на пр. Металургів, 16 та нежитлового приміщення першого поверху площею 16,7 кв.м на вул. Ладозькій – шляхом викупу. Зазначається, що законодавча заборона на приватизацію цих об’єктів відсутня.

Четверта сесія Запорізької міськради VII скликання відбудеться завтра, 30 березня. Початок об 11:00. Про те, які рішення підтримає депутатський корпус читайте на нашому сайті.