Працівники заповідника очистили Хортицю від браконьєрських пасток, – відео

362

Опубліковано: 20 Лютого 2017

Кожної зими працівники Національного заповідника Хортиця вилучають з острова десятки браконьєрських знарядь. Браконьєри не скупі на вигадки, втім, найпоширенішими знаряддями незаконного добутку тварин лишаються петлі. При чому, як зазначають в заповіднику, про такі “капкани” самі зловмисники іноді забувають:

– Розумієте, що найгірше… в петлі, котрі ставлять для кабанів, можуть потрапити і собаки. При цьому, якщо сильні снігопади, порушник може не знайти, або забути за петлю, а вона стоїть. Якщо тварина втрапила до неї – вона сама не вибереться. Елементарно може померти – від голоду, або собаки загризуть, – зазначає працівник заповідника Михайло Козлов.

Єдиним методом боротьби з браконьєрами є профілактика. За допомогою камер відеоспостереження в заповідній території відстежують машини, котрі в’їжджають. При цьому – полювання в заповіднику вже передбачає кримінальну відповідальність.

– Незважаючи на це, щозими ми знімаємо до десяти петель на кабана і десятки таких знарядь для лову косулі, зайців, фазанів, – зазначають в службі режиму заповідника.

Втім, попри активність браконьєрів, популяція тварин на острові зростає. Наразі в південній частині Хортиці налічують до 100 одиниць кабана, понад півсотні косуль та більше 10 оленів.