Посадовця Токмацької РДА арештували за хабарництво на вирішенні земельних питань

618

Опубліковано: 11 Липня 2017

Орджонікідзевський районний суд ухвалою від 24 червня взяв під варту начальника Управління агропромислового розвитку Токмацької райдержадміністрації Івана Стаценка за підозрою в намаганні передати 240 тис. грн хабаря Держгеокадастру задля вирішення земельних питань. Про це повідомляє сайт «Наші гроші. Запоріжжя».

Згідно з матеріалами справи, невказана особа у травні звернулася до Івана Стаценка з питанням про відведення в оренду земельних ділянок розміром 46 га.

Розуміючи, що дозвіл на розробку проекту землеустрою по цим ділянкам надає Держгеокадстр, пан Стаценко повідомив особу про можливість «домовитись» з посадовими особами цього органу.

Такі “послуги” Стаценко оцінив у 800 дол. за кожні два гектари (у сумі 18,4 тис. дол. ~ 460 тис. грн).

Вказана особа погодилася на отримання ділянок, а вже під час наступної зустрічі сторони визначили частку хабаря у розмірі 240 тис. грн, яку попередньо треба було передати службовцям обласного Держгеокадастру. За це Стаценко також обіцяв підготувати та підписати всі необхідні документи для видачі наказів на ділянки по 2 га від імені 23 громадян (паспорти та заяви від імені яких ця особа мала йому попередньо принести).

Вже наприкінці червня Стаценко отримав вказану частину коштів, а наступного дня поліція повідомила йому про підозру у злочині за статтею 369 Кримінального кодексу України – передача, пропозиція, обіцянка неправомірної вигоди службовій особі.

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 128 тис. грн. Іншою ухвалою слідчі також домоглися відсторонення Стаценка від посади до 24 серпня.

Відповідно до декларації Івана Стаценка, його дружина у 2016 році отримала 133 тис. грн доходу від підприємницької діяльності та має автівку Renault Fluence 1,6 (2012 року випуску) вартістю 154 тис. грн. Окрім цього, їй належить квартира у Токмаку на 72 кв. м. та житловий будинок на 54 кв. м., також 2,2 га землі у цьому ж районі. Сам Стаценко має земельну ділянку розміром 2,1 га (з них 0,1279 га у Приморському районі) та магазин на 123,8 кв. м у Токмаку. Половину від вказаного у справі прибутку Стаценко отримав від підприємництва.