Посадовців Генштабу ЗСУ не притягатимуть до відповідальності за збитий в Луганську Іл-76

479

Опубліковано: 14 Липня 2017

Прокуратура відкрила, а потім закрила кримінальне провадження за фактом перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, службовими особами Генерального штабу ЗСУ у період із квітня по червень 2014 року. Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит Радіо Свобода з Генеральної прокуратури України.

За даними з документа, Головна військова прокуратура ГПУ 22 червня 2014 року внесла до ЄРДР відомості про правопорушення і відкрила провадження за частиною 4 статті 426-1 ККУ (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, вчинене в умовах особливого періоду).

Разом із тим у Генеральній прокуратурі поінформували, що стаття 426-1 була внесена до ККУ у квітні 2015 року, отже, станом на квітень – червень 2014 року її не існувало. За українським законодавством, закон про кримінальну відповідальність, що встановлює злочинні дії, не має зворотної дії в часі, зазначили у прокуратурі.

«У зв’язку з цим 12.07.2017 зазначене кримінальне провадження закрито», – мовиться у відповіді Генеральної прокуратури.

Нагадаємо, що в кінці березня 2017 року Генерала Віктора Назарова визнали винним у трагедії Іл-76. Суд постановив, що Назаров, перебуваючи на посаді начальника штабу, першого заступника керівника АТО на території Донецької та Луганської областей знав, що аеродром Луганська перебував в оточенні противника, який регулярно здійснює його обстріл, і що противник має у своєму розпорядженні переносні ЗРК.

На борту літака було щонайменше 49 осіб, всі загибли.