Посадовці запорізької мерії до кінця року мають заговорити англійською

489

Опубліковано: 17 Квітня 2016

Відповідний проект рішення під назвою “Про затвердження комплексу заходів, спрямованих на активізацію вивчення англійської мови та її популяризацію в м.Запоріжжя” розміщено на офіційному сайті мерії.
Згідно з ним вже до липня 2016 року у сайта мерії має з’явитись англомовна версія, крім того, працівники з моменту прийняття рішення повинні будуть здійснювати переклад всіх матеріалів та презентацій, наповнювати англомовний варіант офіційного порталу Запорізької міської влади.

Крім того, в межах новацій в стінах мерії організують роботу з вивчення посадовими особами міської ради англійської мови (за їхньою згодою), а також запровадять комплекс заходів з популяризації англійської мови в місті. Скільки на такі новації виділять з міського бюджету – вирішуватимуть депутати, проектом передбачено розробку окремих бюджетних програм під реалізацію вищезгаданих заходів.

Сам проект рішення з’явився у відповідь на виконання приписів Указу Президента України № 641/2015 від 16.11.2015 «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні». На думку розробника проекту, депутата Запорізької міської ради з фракції БПП Андрія Согоріна, метою проекту рішення є, зокрема, недопущення затягування строків впровадження заходів по забезпеченню інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, а також підвищення рівня інвестиційної привабливості територіальної громади міста.
Проект рішення мають затвердити депутати міськради, разом із спеціально розробленим під нього кошторисом.

На даний час офіційний сайт мерії у Запоріжжі є наполовину російськомовним, наполовину україномовним. Українською тут вказано рубрики та більшість проектів рішень, втім, головну сторінку, де розміщено поточні Новини щодо діяльності посадовців, прес-служба мерії веде російською мовою.