Порошенко схвалив зусилля Бриля в земельних питаннях

441

Опубліковано: 12 Січня 2017

Президент Петро Порошенко схвально відреагував на доповідь голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля щодо інвентаризації земель в рамках операції “Урожай-2016”. Під час виступу Бриля на спільній нараді голів ОДА та представників міністерств в Одесі Порошенко підкреслив важливість боротьби обласних державних адміністрацій у сфері ухилення від сплати податків фермерами.

Після того, як Бриль заявив, що в рамках операції “Урожай-2016” вдалося залучити до бюджету області додаткових 100 мільйонів гривень, Порошенко висловився наступним чином:


“Є тіньова економіка, яка працює незалежно від форми власності. І землевласники, фермери, не реєстуючи договори оренди <...> за готівку продають вирощений урожай. Цей сектор економіки взагалі усунутий від функції державного контролю і функції податкової. <...> І тут роль обласних адміністрацій, районих адміністрацій, органів земельного кадастру є надзвичайно високою. Ухилення від сплати податків, ведення господарства за готівкою не є тою сферою, з якою ми будемо миритися.
<...>
Кожний сільский голова знає де і які землі у нього обробляються. І очевидно, що це робиться небезкоштовно. Для мене є абсолютно прозора позиція, що обкрадаючи громаду, даючи дозвіл на таке незаконне підприємництво фактично наноситься шкода не державному бюджету, а громаді. <...> Я вважаю це неприпустимим і прошу підготувати пропозиції, які дозволять навести порядок у цй чутливій сфері”
.

Костянтина Бриля неодноразово критикували у зв’язку з проведенням операції “Урожай-2016”. Зокрема народний депутат Вадим Кривохатько.

Результати операції були засекречені розпорядженням Бриля. Проте деякі документи були опубліковані. В них йшлося про незаконну обробку земель та ухилення від сплати податків.

Під час операції “Урожай-2016” стало відомо про випадки відведення спірних земель підприємствам, що були створені напередодні.