Полк “Азов” не покриватиме нападників на інкасаторів, – офіційна заява

307

Опубліковано: 21 Липня 2016

Полк “Азов” не приховуватиме нападників на інкасаторів. Про це йдеться у офіційній заяві добровольчого формування, яка була оприлюднена сьогодні, 21 липня, на офіційній сторінці полку у соцмережі.

“Ще учорашні захисники, які приїхали воювати за цілісність нашої країни, сьогодні зайнялися криміналом. З самого початку, одразу після скоєння злочину, ми в жодному коментарі не приховували те, що фігуранти справи дійсно мають причетність до нашого підрозділу. Яку саме – говорити зараз недоречно до закінчення слідства. Ми не намагалися когось покривати. Для нас це не більше, ніж звичайний кримінал, і ми не збираємося захищати людей, які свідомо пішли на ганебні антидержавні вчинки”, – заявляє пресс-служба “Азову”.

Також бійці “Азову” підкреслюють, що у після цього нападу у мас-медіа розгорнулася інформаційна атака на полк і бійці вбачають у цьому спробу деяких політиків очернити ім’я полку:

“Ми людей не покриваємо. Якими б вони не були сміливими та відважними воїнами на війні, вони переступили межу дозволеного і стали на шлях криміналу. Для нас це є неприйнятним і категорично недозволеним. Те, що зараз крутиться навколо АЗОВу та добровольчого руху загалом – не відноситься до конкретного епізоду або конкретної кримінальної справи. Очевидно, що це частина боротьби окремих владних структур та окремих політиків, які з самого початку хочуть придушити принцип добровольчого руху. Намагаються його всіма засобами і методами дискредитувати, забруднити репутацію та послабити моральний вплив добровольців на суспільство.

Нагадаємо, що 15 липня, близько 17 години вечора на відрізку траси Оріхів-Пологи невідомі скоїли напад на інкасаторську машину ПАТ “Ощадбанк”.

Далі стало відомо, що цей напад для злочинного угруповання став не першим. Принаймні з лютого 2016 року здійснювало розбійні напади на банківські відділення та інкасаторські машини, прикриваючись приналежністю до одного з добровольчих батальйонів. Також виявилось, що під час затримання зловмисників, одного з них було вбито, двох з пораненнями шпиталізовано, четвертого спецпризначенці затримали під час прочісування прилеглої місцевості.

Першим про зв’язок “Азова” з нападом розповів прокурор Запорізької області Олександр Шацький. За його словами, нападники, які лишилися живими під час проведення спецоперації, заявили, що є бійцями саме цього підрозділу.

16 липня голова СБУ Василь Грицак заявив, що серед нападників на інкасаторську машину були громадяни Росії та Латвії.

“Один з затриманих це до недавнього громадянин Росії, це важливо, який недавно отримав громадянство України. І другий сьогодні є громадянином Росії. Він теж затриманий. Той, хто загинув, взагалі був латишем”– заявив Василь Грицак.

Перший заступник голови Національної поліції Вадим Троян, який також брав участь у брифінгу, уточнив, що один із затриманих – військовослужбовець Національної гвардії України, ще один служить. Ще двоє – невійськові.

18 липня стало відомо про те, що Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя обрав для двох підозрюваних у розбійних нападах на інкасаторів запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 2 місяці.

20 липня ще трьох підозрюваних у нападі оголосили у міжнародний розшук.