Поліція затримала 17 нападників на “Фестиваль рівності”, їм інкримінують хуліганство

370

Опубліковано: 1 Жовтня 2017

Після нападу на учасниць Фестивалю рівності та застосування протестувальниками газових балонів, петард та фаєрів, правоохоронці затримали 17 осіб. Їх було доставлено в Комунарське відділення поліції, а так як частина правопорушників – неповнолітні, у відділення поліції також були запрошені їхні батьки. Про це повідомляє відділ комунікацій ГУ Нацполіції у Запорізькій області. Складено адміністративні протоколи за ст. 184 КУпАП (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей). Крім цього, за даним фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України (Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинено групою осіб). Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, 30 вересня близько 200 невідомих осіб у масках блокували вхід до “Фестивалю рівності”, який проходив у арт-центрі Loft Млин. Серед противників фестивалю було багато неповнолітніх хлопців та дівчат. Вони освистували учасників фестивалю, вигукували образливі слова. На двох відвідувачок фестивалю напали дівчата із натовпу, повалили їх на землю, а далі їх продовжували бити ногами 5-7 осіб. Постраждалу із травмою голови доставили до лікарні.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International Україна закликала Головне управління Національної поліції в Запорізькій області оперативно розслідувати напади на ґрунті ненависті та притягти винних до відповідальності.