Поліція розслідує факт придбання неякісного обладнання для Запорізької АЕС

339

Опубліковано: 15 Березня 2017

Поліція підозрює, що посадові особи Запорізькох АЕС заплатили двом чеським фірмам понад 200 тис євро за неякісні деталі та обладнання. Про повідомляється в ухвалах Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя, передає сайт «Наші гроші».

За даними слідства, у 2015-2016 роках посадовці «Запорізької ЕАС» уклали угоди на постачання товарів, деталей та обладнання для діагностування металу корпусу реактору на суму понад 200 тис євро. Угоди укладені з чеськими підприємствами «Ganea propety s.r.o.» та «NW trade s.r.o.», які мають ознаки фіктивності.

Поліція встановила, що поставлені товари та обладнання не відповідали умовам договорів, раніше були у вжитку, а деталі мали контрафактне походження (виготовлені в Україні без відповідних сертифікатів).

В рамках цього ж кримінального провадження посадовців «Запорізької АЕС» підозрюють у спричиненні матеріальних збитків під час виконання угоди з ТОВ «Арм-енерго». Слідство з’ясувало, що «Арм-енерго» підконтрольне посадовцям АЕС. Посадові особи «Запорізької АЕС» надавали вказівки своїм підлеглим, щоб ті у робочий час виконували умови договору з «Арм-енерго», використовуючи при цьому своє обладнання.

Слідчі також встановили, що посадовці АЕС у 2014-2016 роках уклали з фірмою «Арм-енерго» низку подібних договорів.
Суд задовольнив клопотання слідчих і надав їм доступ до договорів, украдених між ВП «Запорізька ЕАС», двома чеськими фірмами, ТОВ «Арм-енерго» та інших супровідних документів.

ТОВ «Арм-Енерго» записане на одеситку Ганну Харченко, керівник Ян Добреля. За даними «ВДЗ» останні 5 років фірма виграла 2 тендери на загальну суму 5,30 млн грн., обидва були організовані «Запорізькою ЕАС».