По 4 тис. грн за опалювальний сезон заощадили мешканці енергозберігаючого будинку в Запоріжжі, – відеосюжет

241

Опубліковано: 9 Червня 2017

Мешканці будинку №98 по вул.Республіканській, що в Заводському районі Запоріжжя, цього опалювального сезону кожний зекономив по 4200 гривень на опаленні. Цифри обсягів економії –це в порівнянні з сусідніми будинками однакового проекту та площі. Головна відмінність – у домі, де платять менше, максимально впроваджені енергозберігаючі технології. Спочатку платіжку за опалення зменшило повне утеплення будинку, з часом – ще й встановлення індивідуального теплового пункту(ІТП).

Приклад цього будинку вже починають наслідувати сусіди: двоповерховий дім поруч планує взяти кредит на утеплення на 187 тис. грн. Програма відшкодувань, що нині діє в Україні, дозволить 40% платежу покласти на плечі держави, аналогічна запорізька програма покриє всі відсотки за таким кредитом. У підсумку жителі будинку фактично отримають розстрочку на 5 років. Водночас, фахівці наголошують: одного, навіть повного, утеплення будинку замало для великої економії: в домі вкрай важливо встановити прилад регулювання подачі тепла, щоб досягнути повної автономії від тепломереж.

Втім, часто городяни починають енергозбереження з утеплення власної квартири, що не лише фінансово затратно, але й жодним чином не позначається на цифрах у платіжках. Такий крок може стати причиною виникнення грибка у сусідів і навіть сприяти поступовому руйнуванню самого дому. Детальніше про небезпеки «клаптикового» утеплення і його альтернативи – дивись у сюжеті.