Питання фінансового забезпечення залишаються найбільш проблемними для ВПО з інвалідністю та їхніх родин. Про це йдеться в звіті УВКБ ООН.

354

Опубліковано: 20 Червня 2016

Фінансовий тиск був основним питанням, яке піднімали біженці, ВПО з інвалідністю та їхні родини, разом із пов’язаною з цим проблемою житла. Часто люди розповідали про додаткові витрати сім’ї, де є особи з інвалідністю, до яких належать витрати на ліки та приватний транспорт.

Переважна більшість біженців та ВПО під час консультацій виявляли неабияке бажання працювати, серед них – і особи з інвалідністю. Перепонами для отримання роботи ставали інвалідність та статус ВПО/біженця, а також брак транспорту, щоб діставатися місця роботи в містах, і негативне ставлення до осіб з інвалідністю та ВПО/біженців.
Біженці та ВПО з інвалідністю також озвучили потребу в грантах для малого бізнесу та консультаціях/навчанні з питань підприємницької діяльності.

Основною проблемою, яка поставала перед особами з інвалідністю під час доступу до реєстрації ВПО та яка супроводжувала виплати допомоги, була вимога особистої присутності для написання заяви/підтвердження, через необхідність довго стояти в черзі. Тоді як для інвалідів 1-ї групи відділ соціального захисту може підготувати соціально- орієнтовані програми, така система не доступна для інвалідів 2-ї та 3-ї груп. Ця система також дозволяє представнику (наприклад, члену сім’ї) подати заяви від імені особи з інвалідністю, але такі спеціальні процедури доволі складні і застосовуються непослідовно