Під Запоріжжям побудували унікальний замок з пляшок від шампанського

904

Опубліковано: 25 Травня 2017

В селі Богатирівка Вільнянського району Запорізької області звели справжній замок з пляшок від шампанського.
Андрій Сиса, власник маєтку, розповідає, проект ще 20 років тому задумав його батько, надихнувшись ескізом індійського будинку.
Будівельним матеріалом обрали пляшки від ігристого через міцність і бюджетність: на початок робіт вони вартували дешевше за цеглу у 13 разів.

Власник замку розповідає, пляшки викладались під спеціальний трафарет, кожна обов’язково намертво закорковувалась. Загалом на все пішло 6,5 тисяч скляних одиниць, не рахуючи тих, що мали дрібні недоліки і відсіялись під час відбору. Пляшки збирали разом з друзями, сусідами та родичами, іноді полювали на них по пунктах прийому склотари. Корки ж запитували по барах і кав’ярнях, коли невистачало – закривали початками кукурудзи.

Крім економії на будівництві господарі унікального замку здобули й заощадження енергії, коли поселились у ньому: скляний маєток володіє властивостями термоса. Влітку в ньому не спекотно, взимку навпаки – достатньо підігріти трохи й тепло затримається в оселі надовго. Відтак, це не тільки окраса, а й енергозбереження, – запевняє господар.

Скільки коштів вартувало будівництво загалом, власник не знає, каже, що ніколи навіть не рахували. Це була грандіозна велика ідея батька, який пішов з життя кілька років, тому для сина цей замок передусім – пам’ять про нього і його оригінальну мрію.
Більше про енергозбереження читайте і дивіться тут.