Під будівлею Кабінету МІністрів в Києві правозахисники вимагали вирішення проблем переселенців

186

Опубліковано: 8 Вересня 2017

6 вересня на площі перед Кабінетом Міністрів України відбулася акція «Сніжний ком проблем переселенців. Четвертий рік без відлиги». Під час акції юристи організацій, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам, влаштували приймальню біля стін Кабміну та надавали безкоштовні юридичні консультації для переселенців. Після цього представники громадських організацій провели брифінг і розповіли про найбільш актуальні проблеми у сфері забезпечення прав і свобод ВПО.

«Ми вимагаємо прийняття декількох нормативних документів, які вже розроблені громадськістю, для того, щоб поліпшити становище внутрішньо переміщених осіб. Насамперед, це законодавство, яке дозволить громадянам України, що проживають на непідконтрольних Україні територіях отримувати свої пенсії. Ми також хочемо, щоб були внесені зміни до нормативно-правових актів про реєстрацію місця проживання ВПЛ і про отримання ними паспортів», — сказала під час свого виступу на брифінгу юристка БФ «Восток-SOS» Олена Луньова.

Загалом, з початку конфлікту, представниками громадських організацій «Крим-SOS», «Донбас-SOS», благодійних фондів «Право на Захист» та «Восток-SOS» було надано 111748 консультацій, серед яких 45329 – кількість звернень, за якими ми надали консультації та вторинну правову допомогу за 2017 рік.

Наприкінці акції «сніжний ком», зроблений з чисельних звернень переселенців до громадських організацій, був переданий представнику Кабміну.