Парламентський комітет з прав людини вимагає від Уряду термінового врегулювання питання соціального забезпечення переселенців

153

Опубліковано: 29 Червня 2017

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин звернувся до Кабміну з вимогою невідкладно привести у відповідність до чинного законодавства урядову постанову No 365 щодо соціальних виплат вимушеним переселенцям, яка має дискримінаційний характер.

Така заява була оприлюднена на сайті Комітету 13 червня. Попри численні звернення Народних депутатів та громадських організацій, що опікуються питаннями захисту внутрішньо переміщених осіб, щодо невідповідності Постанови законам України, реакції зі сторони Уряду не було.

«В Україні зараз тільки формується культура контролю за виконанням норм діючого законодавства. Ми вітаємо ініціативу Комітету з прав людини і їх активну участь у питаннях захисту прав переселенців. В розвинутих країнах парламентський контроль є дієвим механізмом для дискусії законотворців та урядовців, і звітування останніх про застосування норм законів у життя громадян. Нажаль, сьогодні діалогу народних депутатів, громадськості і Уряду з питань забезпечення прав переселенців просто немає, тож в нас є надія, що активні дії Комітету зрушать з мертвої точки цю ситуацію. Пропозиції від нашої організації, що напрацьовані спільно із партнерами, та лежать в Уряді, просто їх ніхто не хоче обговорювати» — коментує Голова Правління Благодійного фонду «Восток-SOS» Олександра Дворецька.