Пам’ятник Шевченку: причини зникнення

222

Опубліковано: 8 Лютого 2016

Після матеріалу про демонтаж пам’ятника Тарасу Шевченку у місті Токмак Запорізької області, з «Громадським ТБ Запоріжжя» зв’язався власник пам’ятника і пояснив причини інциденту.

Насправді, як виявилося, ініціатором встановлення постаменту був Володимир Тарасенко (нині – лікар-травматолог Токмацької ЦРЛ). Свого часу активіст і колишній депутат був ініціатором двох пам’ятників, ще один – жертвам голодомору.

– Я насправді звертався до виконкому з проханням перенести бюст Тарасу Шевченку. Причин було кілька. По-перше, він був, по великому рахунку, нічийним. Тобто, не стояв на балансі виконкому. По суті я був власником і поки ним залишаюся. Але навіть не це головне. Є й інші причини мого звернення. Коли на центральну площу приїжджають парки розваг і атракціонів, постамент Кобзарю знаходиться в їх тіні і це дуже неприємно бачити. Але не менш важлива причина – розташування літнього кафе на площі. Фактично виходить, що пам’ятник стоїть напроти бару. Мене це відверто пригнічує. Тому і було звернення. Інша річ, що людей про це все не проінформували. Відтак, громадськість перейнялася проблемою. Насправді, бюст мають перенести через дорогу до входу у міськраду м. Токмак, – розказав «Громадському ТБ Запоріжжя» Володимир Тарасенко.

Активіст також зазначає, що передача його на баланс міськвиконкому передбачатиме, що за пам’ятником доглядатимуть, чого досі не відбувалося. В той же час, у суботу, коли «Громадське ТБ Запоріжжя» оприлюднило факт демонтажа пам’ятника, сама архітектурна форма не була встановлена в іншому місці, як заявили частина ЗМІ.

– Зараз бюст перебуває на реконструкції, бо він трохи пошкоджений. Відкрити його планувалося до Пам’ятного дня Героїв Небесної Сотні, вже 20 лютого, – розказав Володимир Тарасенко.