Оновлена довідка щодо доступу ВПО до соціальних виплат та пенсій

205

Опубліковано: 2 Березня 2017

1. У лютому 2016 р. Уряд України призупинив виплату соціальних виплат і пенсій приблизно 500 000–600 000 ВПО на сході України до проведення перевірки проживання за місцем реєстрації ВПО. Було призупинено виплати, які сплачуються переміщеним особам, відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 505, а також пенсій та інших видів соціальних виплат.

2. Навіть у випадках, коли перевірка проходить швидко, ВПО отримують свої виплати через один-два місяці після дати подання заяви, оскільки дані з заяви подаються до комісії з призначення/поновлення соціальних виплат лише раз на місяць. Деякі ВПО чекають до чотирьох місяців, доки зможе відбутися перевірка. Протягом цього часу вони не мають доступу до соціальних виплат або пенсій.

3. За результатами Міжвідомчої оцінки вразливості у 2016 р. ініціативи REACH, 38 % ВПО залежать від соціальних виплат і пенсій як від основного джерела прибутку. Багато родин ВПО не мають другорядних (37 %) або третьорядних (63 %) джерел прибутку.

4. «Багато ВПО, особливо ті з них, що покладаються на соціальні виплати як на основне джерело прибутку, зазначили, що вони будуть змушені повернутися на території, підконтрольні збройним угрупуваннями, внаслідок призупинення виплат і підвищених цін на комунальні послуги у 2016 р.». — Доповідь Моніторингової місії ООН з прав людини, серпень-листопад 2016 р.

Решта інформації – у додатках. Якщо у Вас є запитання, будь ласка, звертайтеся до мене