Офіс Омбудсмана відкрив провадження проти директорів 16-ти запорізьких КП, – документ

463

Опубліковано: 7 Березня 2017

Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відкрив провадження щодо порушення комунальними підприємствами Запорізької міської ради Закону України “Про доступ до публічної інформації”. Відповідний лист сьогодні, 7 березня, отримала журналістка Громадського ТБ Запоріжжя.

Завантажити (PDF, 485KB)

Нагадаємо, як повідомляло Громадське ТБ Запоріжжя, запорізькі КП порушують Закон “Про доступ до публічної інформації”.

Так, журналісткою “Громадського ТБ запоріжжя” 23.12.2016 р. було надіслано електронний запит на інформацію щодо прибутковості/збитковості 28 запорізьких комунальних підприємств на ім’я міського голови Запоріжжя Буряка В.В.

Проте, в мерії вирішили не створювати зайвий головний біль своїм працівникам та “спустити” запит до директорів кожного з 28 присутніх у листі КП.

Однак, за сім тижнів очікування запитувану інформацію надали лише 11 КП, ще 8 відмовили в наданні інформації, 9 — взагалі проігнорували запит.

У зв’язку із цією ситуацією, журналістка Громадського ТБ Запоріжжя подала скаргу до Офісу Уповноваженого ВР України з прав людини, бо в діях комунальників вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ст 212-3 КУ про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, зрештою Громадське ТБ Запоріжжя отримало звіти всіх заявлених КП. Відтак, ми дізналися, що Запорізькі КП у 2016 році витратили в 40 разів більше, ніж заробили.

Слідкуйте за спецтемою “Комунальні таємниці Запоріжжя”.