Облпрокуратура не може визначити особи тітушок та правоохоронців, причетних до розгону запорізького Євромайдану

195

Опубліковано: 10 Лютого 2016

Запорізька обласна прокуратура не може ідентифікувати близько тисячі осіб, серед яких тітушки та правоохоронці, причетних до розгону запорізького Євромайдану 26 січня 2014 року. Про це сьогодні, 10 лютого, повідомив прокурор Запорізької області Олександр Шацький у Генпрокуратурі.

За його словами, слідчі встановили, що участь в розгоні приймали приблизно 400 тітушок та 502 працівника міліції. Слідчі опирались на свідків та відео журналістів. Водночас, ідентифікувати жодну особу з цих 900 людей, за словами Шацького, слідство не в змозі: “Всі опитані у своїх показах запевняли, що пішли додому о 6-7 годині вечора, в той час як Євромайдан в Запоріжжі розігнали близько 9-ої”. Основна перешкода у визначенні осіб, причетних до цього злочинку, за словами облпрокурора, те, що обличчя і у тітушок, і у правоохоронців були практично повністю закриті балаклавами та касками.
«Водночас, доказів вистачило, аби висунути обвинувачення екс-губернатору, екс-начальнику міліції та голові обласної ради», – заявив Шацький.
Щодо заступника начальника тодішнього ГУ МВС Запорізької області Андрія Долинного, який і нині залишається при своїй посаді, Шацький розповів:
«Я не Міністр МВС. Я не призначаю та не звільняю людей. Справа по ньому не відкрита тому, що він не бив людей. Я вважаю, що Долинний – «служак».

Також прокуратура Запорізької області зібрала докази на заступника начальника Комунарського відділу міліції. Під час акцій протесту жителі міста вийшли до військової частини, щоб заблокувати проїзд військовим на майдан. 5 активістів було затримано, їх поставили на коліна та знущалися над ними. Розгляд цієї справи триває понад рік і нині загальмувався після передачі матеріалів до іншого судді. Відтак, по цьому епізоду також покараних немає й досі.
Нагадаємо, справа щодо розгону запорізького Євромайдана розглядалася в суді Кіровоградської області. Серед обвинувачених – екс-голова облради Віктор Межейко, колишній голова ОДА Олександр Пеклушенко і екс-очільник облМВС Володимир Серба. Олександр Пеклушенко в березні минулого року був знайдений мертвий у власному будинку с вогнепальним пораненням. Серба нині знаходиться в міжнародному розшуку та його судять заочно. Так, на лаві підсудних опинився лише Віктор Межейко. Суд постановив дати Межейку 5 років з відтермінуванням виконання покарання на 3 роки.