Новий генеральний план міста обійдеться Запоріжжю в 1 мільйон гривень

394

Опубліковано: 5 Серпня 2016

Розробка нового генлану обласного центру обійдеться міському бюджету в мільйон гривен, – про це з посиланням на відповідний проект, повідомляє сайт Zrada. Робоча версія основного містобудівного документу опубліковано на сайті мерії, депутати мають намір розглянути його на найближчій сесії міської ради, яка відбудеться 25 серпня.

Відповідно до нього, на доопрацювання змін до Генплану Запоріжжя мають намір виділити 1 мільйон гривен. Проект нового містобудівного документа планують завершити у жовтні цього року, після чого проект має пройти експертну оцінку. Провести експертизу до кінця цього року встигнуть навряд чи через обов’язкову тендерну процедуру, на проведення якої наступного року хочуть виділити 107 тисяч гривень.

Втім, найбільш вартісним стане дорозробка плану зонування Запоріжжя, – на це планують витратити 2,25 мільйона. У програмі вказано, що за процедурою зонування проводиться лише після експертизи генплану, відтак фінансування цих робіт відкладено на 2017 рік.

Проект також передбачає розробку детального плану Хортицького району (1,3 млн грн), селища Млинового (60 тис грн) та внесення змін до детального плану житлового району “Південний” (136 тис грн).

Ще майже 400 тис грн може піти на створення ортофотопланів Лівого берега Дніпра, завершення цих робіт дозволить створити базу містобудівного кадастру на сайті міської ради, розробку якого оцінили ще у 240 тис грн. По 100 тисяч програмою передбачено на створення гео-сервера та гео-портала. Адміністрування єдиного адресного реєстру може обійтись у 196 тисяч, а закупівля обладнання – у 103 тисячі. 379 тис грн передбачено на інвентаризацію об’єктів культурної спадщини архітектури та містобудування.
Довідково:
Діючий генеральний план Запоріжжя був затверджений у 2004 році. У 2012 році тодішній заступник міського голови Сергій Гладченко представив новий генплан, який так і не був затверджений. Через це, зокрема, гальмується процес видачі земельних ділянок учасникам АТО.