Нові герої: Олександра

983

Опубліковано: 11 Липня 2017

“Якщо мовою перестають говорити діти, це означає, що за 50-60 років вона може зникнути”, – впевнена Олександра Сергієнко.

Саша фізик за фахом, а за покликанням серця – “лагідний українізатор запорізького суспільства”. Народившись і зроставши в російськомовному середовищі, дівчина перейшла на українську мову в свідомому віці. Тож, для двох її синів українська – дійсно рідна мова.

Два роки тому Саша створила в Запоріжжі єдиний в місті україномовний клуб для діток “Солов’ята”. Тут батьки разом з дітьми проводять майстер-класи, читають, грають в інтерактивні ігри та спілкуються українською мовою. Всі відвідувачі клубу зазначають, що ідея створення такого клубу може й не унікальна, але в Запоріжжі наразі чи не єдина можливість для дитини зануритися в україномовне середовище разом із однолітками.

Вже зараз на громадських засадах з малими “солов’ятами” займається психологиня Аня. Батьки мають надію, що згодом в клубі побільшає волонтерів-педагогів.

На сьогодні спільнота налічує близько двох сотень учасників. В планах – зробити зустрічі більш регулярними та відкрити клуби в кожному районі міста.