Нова амбулаторія надаватиме важливі медичні послуги у зоні конфлікту на сході України

435

Опубліковано: 11 Жовтня 2017

Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН) та уряд Японії відремонтували приміщення для Центру первинної медико-санітарної допомоги, який обслуговуватиме населення міста Торецьк, яке знаходиться на лінії зіткнення у Донецькій області.

Місту з населенням майже 35 000 осіб не вистачає закладів охорони здоров’я. Майже половина населення міста не має доступу до первинних медичних послуг. Місцеві клініки та станції швидкої допомоги перенавантажені, а для створення нової амбулаторії потрібно було відремонтувати та реконструювати будівлю колишньої школи.

У квітні 2017 року ПРООН за фінансової підтримки уряду Японії розпочала ремонт першого поверху триповерхової будівлі, який був виділений для розміщення амбулаторії. В будівлі було відремонтовано 450 кв. м внутрішніх приміщень, замінені всі вікна та двері, а також 67 метрів внутрішніх мереж водопостачання та каналізації. Будівельники також встановили у приміщенні сучасні енергоощадні LED-лампи, облаштували пандус та виконали благоустрій прилеглої території. Амбулаторія обслуговуватиме близько 7 000 місцевих мешканців та переселенців. Загальна вартість робіт – 50 000 дол. США.

“Амбулаторія у Торецьку – це унікальний для ПРООН об’єкт, бо він, як і усе місто, знаходиться у безпосередній близькості до лінії зіткнення та бойових дій, – сказав Віктор Мунтяну, керівник Програми відновлення та розбудови миру ПРООН. – Саме у таких районах потреба у медичних установах стоїть найбільш гостро серед цивільного населення. Я вдячний нашим міжнародним партнерам з розвитку, а саме уряду Японії, а також Донецькій обласній державній адміністрації, адміністрації міста Торецьк за плідну співпрацю. Завдяки спільним зусиллям нам вдалося забезпечити надання важливих медичних послуг для людей у цьому постраждалому від конфлікту місті».