Несплата податків та незаконні гектари. Що зібрав Бриль на Кривохатька, – документ

335

Опубліковано: 29 Вересня 2016

Агропідприємства, пов’язані з народним депутатом Вадимом Кривохатьком та його помічниками, занижують врожайність, уникають сплати податків та займаються незаконною обробкою земель.

Такі дані наведені в аналітичній записці, що підготовленя в рамках операції “Урожай-2016”, ініційованої головою Запорізької ОДА Костянтином Брилем.
Крім того, у звіті наводяться досить точні дані про площі сільскогосподарських земель, що обробляються фірмами, пов’язаними з Кривохатьком.

Зокрема у записці стверждується, що ФГ “Кривохатько В.В.” та СФГ “Лещенко В.М.” (Віктор Лещенко – помічник депутата на громадських засадах) разом обробляють близько 40% відсотків земель Вільнянського району – понад 12,5 тисяч гектарів.

При цьому лише 50% отриманого з цієї площі врожаю обліковуються. Решта продається за готівку без сплати податків.

До того ж фірма Кривохатька, за даними записки, сплачує податків на 6,55 гривень на гектар менше ніж всі інші місцеві підприємства, а компанія Лещенка – на 99,91 гривню.

Також доповідь містить дані про перешкоджання Кривохатька власникам земельних паїв щодо передачі їх в оренду іншим фермерам.

Джерело, що надало документи “Громадському ТБ Запоріжжя” зазначило, що подібні записки створені щодо всіх районів Запорізької області. Нагадаємо, що дані моніторингу в рамках операції “Урожай-2016” були засекречені відповідним розпорядженням Костянтина Бриля.