Немає власної довідки — паспорт зась!

285

Опубліковано: 10 Серпня 2017

БФ «Восток-SOS» продовжують фіксувати порушення прав переселенців у сфері документування паспортом громадянина України.

До правової приймальні Фонду звернулися батьки 16-річного Максима, переселенця із Луганська, який незважаючи на наявність у нього біометричного паспорту громадянина України для виїзду за кордон, не може отримати ID-карту.
Справа в тому, що Максим вписаний до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи своєї матері, проте, коли він звернувся за отриманням паспорту громадянина України, у ДМС йому повідомили, що для виготовлення документу необхідно надати окрему довідку про взяття на облік ВПО. Таку довідку наш клієнт отримати не зміг, оскільки йому вже виповнилося 16 років, а внутрішнього паспорту в нього немає.

Таким чином, громадянин України, котрий має закордонний паспорт, що підтверджує його особу, не може отримати свій головний національний документ, навіть маючи на руках дійсну довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

«Це досить незвичайна ситуація, оскільки для ДМС довідка переселенця потрібна хіба що для визначення місця проживання заявника. І чому дійсна, проте не окрема, довідка їх не влаштувала, важко сказати». За словами юриста БФ «Восток-SOS» Богдана Мельниковича, ситуація, хоча і не типова, проте із проблемними питаннями щодо отримання ID-карт до юристів Фонду звертаються регулярно.

«Наприклад, минулого тижня нам телефонувала заявниця, якій самій запропонували спочатку пройти процедуру ідентифікації особи, а вже потім її дитині виготовлять паспорт. У таких ситуаціях ми рекомендуємо залишати письмовий запит у підрозділі ДМС та вимагати надання інформації о причинах затримки із виготовленням або відмови у прийнятті документів для оформлення паспорту», — зазначає юрист.