«Не захотіли працювати», – як прозапоріжсталівські ЗМІ висвітлили вчорашню сесію запорізької міськради

540

Опубліковано: 1 Лютого 2018

31 січня відбулася сесія міської ради. Чотири фракції покинули сесійну залу через конфлікт із промерською більшістю. Про причини конфлікту між фракціями читайте за посиланням на Громадському. У цьому тексті ми розглянемо як промерські ЗМІ висвітлили це протистояння. Спойлер: однобоко.

Індустріалка

Посилання на новину

Заголовок: Депутаты от БПП, «Укропа» и «Батькивщины» покинули сессионный зал в разгар заседания первой сессии горсовета в 2018 году

Цитата:

«…Сейчас они должны были приступить к принятию важных для города решений, в том числе, рассмотрению программы развития общественного транспорта и выделению средств для помощи горожанам.
Однако, не все депутаты были готовы работать. Народные избранники из БПП, «Укропа» и «Батькивщины» после перерыва покинули свои места и заявили коллегам, что не видят смысла находиться в зале. Кроме того, депутаты бросили в адрес коллег угрозы, что если горсовет не будет работать, по их мнению, конструктивно, они приведут в зал общественность»

Далі «Індустріалка» наводить таку цитату голови фракції «Батьківщина» Ірини Костенко:

«Если вы не найдете с нами конструктив, тут будут жители Запорожья и вам мало не покажется»

Далі «Індустріалка» пише, що сесія продовжилася

Висновок: У статті не наведені причини конфлікту між депутатами, проте автори тексту наводять читача на думку, що демократичні фракції просто не хотіли працювати. Більше того, демократичні фракції ще і висвітлюються в агресивному ключі. Так, у тексті присутня вирвана із контексту цитата пані Костенко і слова про те, що демократи погрожували іншим фракціям заблокувати роботу всієї ради, якщо щось не буде по-їхньому.

TV5

Журналістка TV5 двічі вмикалася із зали сесії із майже однаковим текстом. Вона розповідала про те, що на сесію винесено більше 80 питань і перераховувала найважливіші із них. Причиною протесту демократичних партій називалася незгода зі своїми колегами стосовно питань, які виносяться сьогодні на розгляд сесії. Посилання – https://goo.gl/fCcSTg , https://goo.gl/x26d1D

Набагато цікавіший сюжет, який вийшов у підсумках:

Ведучий почав із того, що на сесію були винесені 80 питань і перерахував найважливіші із них. Конфлікт між депутатами висвітлювався так:

«Представники фракцій «Батьківщина», «Солідарність» і «УКРОП» та «Самопоміч» відмовилися працювати за порядком денним. Разом із активістами депутати заблокували роботу, а потім вийшли з зали».

Після цієї підводки йде три синхрони представників фракцій «Нова політика», «Опозиційний блок» і «Наш край». Якщо коротко, то ці депутати говорили як це не конструктивно так іти з роботи, зривати сесію і взагалі ай-яй-яй.

Висновок: журналісти у цих сюжетах тиснули на те, що ця сесія була ну дуже важливою, а депутати-демократи взяли її і зірвали. Причини розбіжностей у поглядах між депутатами не повідомляються, немає ніякого бекграунду. Глядачу не буде зрозуміло чого це майже половина депутатів просто встали і вийшли, натомість у сюжеті аж у 3 синхронах така поведінка обранців народу засуджується.

Загальний висновок: TV5 є найпопулярнішим телеканалом в Запорізькій області. Сайт «Індустріалки» входить до 10-ки найпопулярніших онлайн-ЗМІ Запоріжжя. Крім цього «Індустріалка» має свою газету. Це означає, що прозапоріжсталівські ЗМІ охоплюють найбільшу у регіоні аудиторію. І постачають цій аудиторії викривлену і однобоку інформацію, що заважає демократичним змінам у регіоні.

Немає нічого поганого у тому щоб піарити своїх власників. Але демонізація опонентів своїх власників – це вже пропаганда, яка ні до чого хорошого не призведе.

P.S. Сюжет Телеканалу Z дивилися, претензій до нього не маємо.

Про причини конфлікту між фракціями читайте за посиланням на Громадському.