Навіщо запорізьке подружжя забирає чуже сміття і що вони з ним потім роблять, – відео

583

Опубліковано: 19 Червня 2017

Поряд із власною автівкою в орендованому гаражі в Хортицькому районі міста молоде подружжя складує чуже сміття. Картонні коробки чи не доверху набиті пластиком, поліетиленом, залізними бляшанками, порожніми пляшками і обгортками від чіпсів. Все це – розсортоване сміття, яке молоді люди звозять у гараж зі всього міста, аби потім здати на переробку.

Ольга Сладкова, авторка проекту ZPSPACE, має на меті привчити запоріжців до сортування. Для цього створила просвітницький сайт.

“Я хотіла зробити проект для тих, хто вже хоче сортувати, розуміє проблему. Я вирішила додати, що можна здати в Запоріжжі, куди його можна здати і якщо ти не зміг здати щось – то принось до мене”, – розповідає Оля.

Але, за словами дівчини, люди до пунктів прийому не пішли, а вирішили все своє сміття віддавати під опіку ZPSPACE.

Так у гаражі Олі та її чолові Романа виник сортувальний пункт. Саме сюди молоді люди звозять чуже сміття і сортують його у вільний час. За два тижні улов склав три кілограма сировини, яку потім віддадуть на переробку.

Не все можна здати в Запоріжжі. Батарейки подружжя повезt на Дніпропетровщину, тетрапаки – до Харкова, пластик з маркуванням 4,5,6 – до Києва.

Наразі в команді ZPSPACE чотири людини. Разом з Олею і Романом, проблемою перейнялися Іван та Юля. Так, саме ті, що займаються пропагандою сортування сміття на вулицях міста. Молоді люди не тільки розказують про сортування – їм можна принести будь-які відходи, що підлягають переробці. З графіком виїзних акцій можна ознайомитися на сайті ZPSPACE.

Читайте: Куди у Запоріжжі здавати відпрацьовані батарейки, – адреси

Наразі проект не є комерційним. За словами його учасників, за весь недовгий час його існування на чужому смітті вони заробили 20 гривень. Витрати на утримання сайту, бензин, плакати, коробки й таке інше склали чи не 2 000 грн.

Проте, молоді люди не впадають у відчай. Кажуть, що якщо люди стануть приносити їм більше сміття і з’явиться бодай якийсь прибуток – половину віддаватимуть на благочинність. Окрім того, мріють відкрити пункти прийому сировини у кожному районі міста.

А поки готуються до відкриття першої точки. Вже цього тижня має запрацювати пункт прийому в районі пл, Фестивальної – в Dream Hostel, куди всі охочі матимуть змогу приносити своє сміття.