Наступного місяця розпочнеться реконструкція терміналу запорізького аеропорту

332

Опубліковано: 5 Липня 2016

З 1 серпня в міжнародному аеропорті “Запоріжжя” внутрішні рейси обслуговуватимуться у тимчасовому терміналі у зв’язку із початком реконструкції основного. Про це сьогодні, 5 липня, повідомив директор аеропорту Віктор Біскупський. На реконструкцію направлять 5,2 мільйони гривень.

Окрім того, він зазначив, що вже до кінця цього місяця розпочнуться роботи з проектування нового терміналу. Зазначається, що новий термінал потрібен для забезпечення більшого комфорту пасажирів та для подальшого розвитку аеропорту. Наразі визначена концепція нового терміналу та його майбутнє місцерозташування. Передбачається, що новий термінал буде зведено праворуч від існуючого. За попередніми даними завершення проектувальних робіт можливе в жовтні-листопаді поточного року. На реалізацію проекту необхідно 5,6 мільйонів гривень. Поки роботи вестимуться коштами аеропорту. Проте, керівництво КП продовжує пошуки інвестора. Відомо, що одна з українських компаній вже висловила свою зацікавленість до втілення проекту.

Зазначимо, минулої сесії депутати Запорізької міськради виділили 26 мільйонів гривень фінансової допомоги КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя”. Окрім коштів, закладених на реконструкцію чинного терміналу, передбачається витратити 6,5 млн. грн на капітальний ремонт аеровокзального комплексу та майже 4 млн. грн на ремонт злітної смуги.

Окрім того, протягом поточного року на покращення аеропорту планується витратити 12,3 млн. грн власних коштів КП.

Після завершення будівництва в Запоріжжі працюватимуть три термінали. Зараз аеропорт виконує 10 регулярних рейсів до Стамбула, 6 раз на тиждень – у Бориспіль, 6 раз на тиждень – у столичний аеропорт Жуляни, 6 разів – до Мінська, 8 – на курорти Анталії. Аеропорт обслуговує 3 міжнародні авіалінії: AtlasJet, Pegasus та Turkish Airlines. Окрім того, ведуться перемовини з МАУ, щоб додати ще один внутрішній рейс.

За перше півріччя 2016 року аеропортом було обслуговано 1 тис. 87 повітряних суден.