НАБУ оголосила в розшук фігуранта корупційної схеми на “Запоріжжяобленерго”

628

Опубліковано: 17 Червня 2016

Колишньому депутату і керівнику компанії “Енергомережа” Дмитру Крючкову пред’явлено підозру, і він оголошений в розшук. Про це повідомляє сайт Економічна правда з посиланням на депутата БПП Сергія Лещенко.
“Сьогодні пред’явлено підозру і оголошений в розшук колишній депутат Дмитро Крючков – керівник компанії “Енергомережа” і головний фігурант корупційної схеми з виведення коштів з компанії Запоріжжяобленерго”, – заявив Лещенко.
Як відомо, на початку січня детективи НАБУ розпочали розслідування у справі щодо привласнення майна “Запоріжжяобленерго” в особливо великих розмірах.
За інформацією Наші Гроші , в розслідуванні фігурувала низка угод низку угод між ВАТ «Запоріжжяобленерго», ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», ДП «Запорізький титано-магнієвий комбінат», ПАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.Н. Кузьміна» та ПрАТ «ХК «Енергомережа».

«Запоріжжяобленерго», 60,2% акцій якого належить державі, у грудні 2014 року уклало низку угоду з ПрАТ «Енергомережа» щодо відступлення цій фірмі права вимоги та стягнення заборгованості з вказаних промислових підприємств на суму 346,2 млн грн.

Після цього гроші за електроенергію замість того, щоб через спецрахунки потрапляти до ДП «Енергоринок», були привласнені службовими особами вищевказаних компаній.

Слідчий суддя дозволив у рамках цієї справи виїмки документів «Запоріжжяобленерго», ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (контролюється групою Дмитра Фірташа), ДП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» та «ХК «Енергомережа» у банках в АБ «Кліринговий Дім» (власники Юлія Львочкіна і Іван Фурсін), «Місто банку» (Іван Фурсін), «Преміум» (голова спотережної ради – екс-кандидат в мери Києва Сергій Думчев), «Укрсоцбанку» (UniCredit Bank Austria AG), «Златобанку» (Леонід Юрушев), «Приватбанку», державним «Ощадбанку» і «Укргазбанку», російським «Сбербанку Росії» і «ВТБ Банку».

За даними ЗМІ, міноритарними акціонерами “Запоріжжяобленерго” є групи, близькі до Костянтина Григоришина, Ігоря Коломойського та братів Григорія та Ігоря Суркісів.
Головою правління ПрАТ “Енергомережа” є Дмитро Крючков, якого учасники ринку неофіційно пов’язують з віце-президентом УЄФА Григорієм Суркісом, представники якого входили до керівних органів компанії “Енергомережі”.
Також давні зв’язки з Суркісом має і Дмитро Фірташ, який кілька років спонсорував “Динамо” (Київ) після розриву контракту динамівців з “Приватбанком” Ігоря Коломойського.
За даними нардепа від БПП Сергія Лещенка, призначення в енергокомпаніях, якими управляють Суркіси та Крючкови, лобіює заступник голови фракції ББП Ігор Кононенко, давній бізнес-партнер Петра Порошенка.