НАБУ: Договір між «Запоріжжяобленерго» та «ХК «Енергомережа» на суму понад 150 млн. грн визнано недійсним

260

Опубліковано: 25 Квітня 2016

У четвер, 21 квітня, Господарський суд міста Києва задовільнив дві останні позовні заяви Національного антикорупційного бюро України про визнання недійсними договорів уступки права вимоги між ВАТ «Запоріжжяобленерго» та ПрАТ «ХК «Енергомережа» на суму понад 156,6 млн. грн. Про це повідомляється на сайті НАБУ.

Зокрема, цим рішенням суд визнав недійними дві угоди – на суму понад 42,3 млн грн і 114,3 млн. грн, якими «Запоріжжяобленерго» відступило «Енергомережі» право вимоги боргу за електроенергію від ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».

Таким чином, суд задовільнив усі п’ять позовних заяв НАБУ на загальну суму понад 346,2 млн. грн у рамках кримінального провадження щодо визнання недійсними договорів між ВАТ «Запоріжжяобленерго», 60% акцій якого належить державі, та приватною фірмою «ХК «Енергомережа» щодо вимоги боргу за електроенергію, спожиту великими промисловими підприємствами Запорізької області.

Правові наслідки недійсного правочину визначені 216 статтею Цивільного кодексу України.

Нагадаємо, Фонд держмайна має намір виставити на продаж акції «Запоріжжяобленерго».

Як повідомляло Громадське ТБ Запоріжжя раніше, ВАТ «Запоріжжяобленерго» завинило держпідприємству 720 млн. грн за неоплачену електрику.