На запорізьких мостах закінчили насування верхньої гілки через р. Старий Дніпро, – фото

646

Опубліковано: 19 Лютого 2018

Про це повідомляється на сайті Запорізької ОДА.

Верхова гілка мосту через р. Старий Дніпро (Споруда № 4) відноситься до четвертого пускового комплексу першої черги будівництва мостів. Будівництво Споруди № 4 розпочато у 2013 року. Всього, згідно з проектом, вага верхової гілки прогонової будови становить 3247 т.

Насування складалося з п’яти етапів загальною довжиною 405 метрів. Роботи почалися в 2014 році та за станом на 15.02.2018 року завершені на 100%.

Крім цього, до переліку першочергово необхідних робіт з ліквідації аварійної ситуації входить також виконання антикорозійного захисту металоконструкцій прогонової будови. На сьогодні силами спеціалізованого підприємства ПрАТ «Альпсервіс» нанесено антикорозійне покриття на площі 10 200 квадратних метрів, що становить 40% від необхідного обсягу.

Зараз є необхідність у завершенні не менш складних технологічних операцій (опускання прогонової будови; демонтаж тимчасових допоміжних металоконструкцій та завершення виконання антикорозійних робіт).

Загальна потреба коштів на завершення робіт по четвертому пусковому комплексу першої черги будівництва орієнтовно становить 190 млн грн.

Через рік, кажуть у Службі автодоріг, міст, ймовірно, вже зможуть ввести в експлуатацію – якщо не буде бюрократичних зволікань і проблем із фінансуванням.

На даний момент закінчено найскладніший технологічний етап будівництва моста. Надалі на мосту розпочнуть облаштування асфальтного покриття, тротуарів, огорожі і т.п.

Нагадаємо, що раніше Громадське ТБ Запоріжжя писало, що київський проектний інститут гальмує будівництво запорізьких мостів. Роботи на мостах виконуються не в тому обсязі, як було заплановано через коригування проект ДП “Укрдіпродор”. Однак зараз проектант не справляється з поставленими завданнями.