На Запоріжжі жителі декомунізованого Куйбишевого вимагають повернути селищу історичну назву

460

Опубліковано: 25 Червня 2016

Учора, 24 червня у селищі міського типу Більмак (колишнє Куйбишеве) однойменного району Запорізької області відбулись громадські слухання, – повідомляють журналісти Громадського ТБ Запоріжжя.
2Приводом для зібрання стало невдоволення громади щодо нової назви райцентру.
В межах виконання низки так званих “декомунізаційних” законів, Куйбишеве було перейменоване у Більмак. Відповідне рішення вступило в силу з 12 травня цього року.
Втім, багато хто з жителів селища залишились незадоволені новою назвою свого смт. і буквально “завалили” селищну раду численними скаргами з цього питання. На вимогу громади селищний голова Павло Будник сьогодні організував у місцевому будинку культури громадські слухання, участь у яких також взяв начальник управління внутрішньої політики Запорізької облдержадміністрації Олександр Зубченко.
3
Долучитись до обговорень щодо назви населеного пункту виявили бажання близько півтисячі жителів. Усіх реєстрували за пропискою, аби уникнути випадкових людей.
4

5
Переважна більшість присутніх (понад 450 з майже 500 людей) висловились проти нової назви селища Більмак (авт. прим. – поблизу селища на знаходиться так звана Більмак-могила (327 м над рівнем моря), курган Гостра могила, навколо якого є ще 7 невеликих курганів періоду бронзи). Основний аргумент проти такої нової назви – селище так не називалось ніколи. З 1782 року селище звалось Кам’янка, пізнше – Більманка, Царекостянтинівка, з 1926 – Першотравневе, з 1930 – Царекостянтинівка, з 1935 – Куйбишеве.
6
Щодо альтернативних варіантів, жителі декомунізованого Куйбишевого більше схиляються до назви Кам’янка за однойменною річкою, що протікає неподалік. Втім, селищний голова Павло Будник наполягає: “в Україні населених пунктів з такою назвою або однокореневою понад 150. Бути однією з таких означає втратити самобутність”.
Щодо процедури, за словами експертів строки по усіх можливих, прописаних в законі процедури перейменування населеного пункту в межах “декомунізаційного” законодавства на разі вичерпано. Змінити нову назву можна хіба що, спираючись на повернення смт. історичної назви. Нині результати громадських слухань у перейменованому на Більмак колишньому Куйбишевому мають затвердити місцеві обранці, потім депутатський корпус району і далі по інстанціях аж до Верховної Ради, яка здатна поставити крапку у справі перейменування.