На Запоріжжі затримали вісім членів банди, яка займалася шлаковими відвалами, – фото

525

Опубліковано: 13 Липня 2017

Поліцейські ліквідували злочинну організацію, яка скоїла понад 20 тяжких та особливо тяжких злочинів на території Запорізької й Дніпропетровської областей. Про це повідомляє прес-служба Нацполіції в Запорізькій області.

Вчора, 12 липня, правоохоронці припинили діяльність міжрегіональної злочинної організації. Загалом до участі в протиправній діяльності перевіряється причетність 35 осіб. На даний час вже затримано 8 осіб: двох організаторів та членів злочинної групи.

В масштабній спецоперації брали участь співробітники Головного слідчого управління Нацполіції України, управління карного розшуку, спецпідрозділу «КОРД», спецпідрозділу особливого призначення ГУНП в Запорізькій області.

В ході проведення обшуків за місцем мешкання та автомобілів членів злочинної організації вилучені:
– помпова рушниця;
– автомат АКМ калібру 7,62 мм та 6 магазинів;
– рушниця КОБАЛЬТ калібру 12 мм;
– пістолет Форт-12, 2 магазини та 13 набоїв калібру 9 мм.;
– 2 ножі;
– 120 набоїв калібру 7,62 мм;
– бронежилет Корсар-4;

Правоохоронці встановили, що злочинці займались незаконними розробками шлакових відвалів та збільшували фактичну вагу металобрухту шляхом втручання в роботу автоматизованих систем, комп’ютерних мереж ваг головних бюджетоутворюючих підприємств держави, тобто підробляли інформацію. А після цього вони переводили в готівку та легалізували різницю коштів, отриманих злочинним шляхом. Інформацію про порядок постачання, переробки металобрухту та схему розрахунку з постачальниками зловмисники отримували шляхом насильницьких дій відносно працівників підприємств.

Своїми протиправними діями підприємствам спричинено матеріальні збитки в особливо великих розмірах.
Організаторам та активним членам злочинної організації повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255 (створення злочинної організації), ч.4 ст.28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч.4 ст.190 (шахрайство), ч.5 ст.185 (крадіжка), ч.4 ст.345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу), ч.4 ст.187 (розбій), ч.2 ст.129 (погроза вбивством) Кримінального кодексу України.

На теперішній час в Орджонікідзевському районному суді м. Запоріжжя вирішується питання обрання відносно підозрюваних запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Загалом з початку 2017 року запорізькими поліцейськими ліквідовано 7 суспільно-небезпечних організованих злочинних угрупувань.