На Запоріжжі прокуроршу засудили до штрафу у 850 гривень за отримання 20 тис. грн хабаря

519

Опубліковано: 13 Липня 2017

Приазовський районний суд затвердив угоду про визнання винуватості у шахрайстві для екс-начальниці Приазовського відділу Мелітопольської місцевої прокуратури Юлії Стефанкової із покаранням у 850 грн. Передає сайт “Наші гроші. Запоріжжя”.

Згідно з матеріалами справи, Юлія Стефанкова наприкінці грудня 2016 року у своєму робочому кабінет повідомила знайомому про можливість не розслідувати кримінальне провадження щодо його сина та гарантувала непритягнення його до кримінальної відповідальності. Вже під час наступної зустрічі вона розповіла йому, що домовилася з керівником Мелітопольської місцевої прокуратури про цю справу, і ні поліція, ні тутешні прокурори у плані слідства робити нічого не будуть. За такі “послуги” вона запросила 20 тис. грн. Через декілька днів вона отримала вказані гроші, після чого її затримали правоохоронці.

Вже до суду надійшла угода про визнання винуватості між прокурором Проскурніковим О. А. та Юлією Стефанковою з погодженим покаранням у 850 гривень. Суд цю угоду затвердив. При цьому, пом’якшувальними обставинами виступили щире каяття, наявність неповнолітньої доньки на утриманні, позитивна характеристика особи та несудимість. До того ж потерпілий за цим кримінальним провадженням відсутній та шкода не була нікому завдана.

Варто зазначити, що Стефанкову покарали за статтею шахрайство, а не отримання неправомірної вигоди. Насправді вказаної розмови з керівником Мелітопольської місцевої прокуратури не було, а сама прокурор не мала повноважень щодо розслідування цієї справи.

Стефанкова більше на вказаній посаді не працює, оскільки на початку року подала декларацію “перед звільненням”. Відповідно ж до неї (як і попереднього року), колишній прокурор має лише зарплату та кімнату на 7 кв. м.

Натомість, теперішнім місцем її роботи у судовій справі вказувалося – головний спеціаліст відділу “Приазовське бюро правової допомоги” Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
В той же час, після затримання в прес-релізі Національної поліції вказувалося, що затриманому прокурору загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Після затримання Стефанкової в грудні 2016 року також проходили обшуки у керівника Мелітопольської місцевої прокуратури Сергія Лисенка. Він же очолював Приазовську прокуратуру до реформування, після чого її підпорядкували саме Мелітополю.

Вказаним у справі прокурором з яким укладено угоду, вочевидь, є прокурор відділу процесуального керівництва Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України Олександр Проскурніков. Саме Генінспекція займається розслідуванням справ про внутрішню корупцію в органах прокуратури.

Щодо справи (№ 42015080000000299), за затягування якої Стефанкова отримали гроші, то в ній йдеться про підробку документів стосовно виділення земельних ділянок на березі Азовського моря, але деталей не вказується.