На Запоріжжі найнижчий рівень розкриття злочинів по країні, – Юрій Луценко

427

Опубліковано: 21 Липня 2017

У Запоріжжі зафіксований найбільший ріст злочинності по країні і найнижчий рівень розкриття злочинів. Про це, сьогодні, 21 липня, заявив Генпрокурор України Юрій Луценко на нараді із прокурорами у Дніпрі. Про це повідомляється на YouTube-каналі Генпрокуратури.

Луценко наголосив, що підсумками першого півріччя 2017 року кількість правопорушень по Україні знизилась на 14%. Кількість кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення в середньому також знизилася – з 86 до 75.

Проте єдиний регіон, де цей показник суттєво перевищений, це – Запорізька область. Тут на 10 тис. населення фіксується 121 кримінальне правопорушення. Також у Запоріжжі зафіксований найнижчий рівень розкриття злочинів.

Пан Луценко зазначив, що планує перед Днем незалежності провести з цього приводу нараду з усіма силовиками Запорізької області.

Крім цього, пан Луценко звернувся конкретно до прокурора Енергодара. За словами пана Луценка, у цьому році практично не виконувались слідчі дії і не були доведені до завершення кримінальні провадження. Більше того, пан Луценко заявив, що не ведеться розслідування по справі корупції на Запорізькій АЕС.

Луценко дав голові Енергодарської місцевої прокуратури термін до жовтня, щоб довести свою ефективність. В іншому випадку він може позбавитись своєї посади.

Генпрокурор звернувся до прокурора Запорізької області Валерія Романова із вимогою пришвидшити розслідування справи про розгін запорізького Майдану. Крім цього, він нагадав, що Олександр Шацький був знятий з посади саме через ігнорування цих справ.

Бердянська місцева прокуратура згорнула роботу по перевірці по перевірці відділів поліції на предмет укриття злочинів. Водночас, під час вибіркової перевірки ГПУ, до ЄРДЄ внесено 9 випадків укриття злочинів бердянськими поліцейськими. (57 хв.)

Голова Запорізької облдержадміністрації та сільські адміністрації Бердянського району звернулися до Юрія Луценка з проханням припинити бездіяльність Бердянської місцевої прокуратури. Річ у тім, що у районі знаходиться близько 1500 кв. м. незаконно засіяних земель.

Сам Андрій Геннадійович Бутенко заявив, що за вказаними зверненнями вже ведеться перевірка, проте Юрій Луценко наголосив що ці звернення вже двічі відсилались назад до прокуратури бердянська.

Після цього Генпрокурор попросив пана Бутенка покинути приміщення. (На відео із 34ї хвилини)