На Запоріжжі чиновниця не внесла у е-декларацію 129$ тисяч боргу за куплений Infiniti

349

Опубліковано: 6 Лютого 2017

Національне антикорупційне бюро України розслідує факт неподання повної інформації у е-декларації директорки Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Запорізькій області. Про це повідомляє сайт «Наші гроші. Запоріжжя».

Ірина Миколаївна Солоннікова не зазначила у декларації борг перед “Приватбанком” у розмірі 129 тис. доларів США.
Так, директорка Департаменту оформила кредит на 60 тис. доларів США влітку 2007 року на строк до літа 2012 року. Кредит призначався для купівлі автомобіля і страхових платежів.

Вона не повернула кредит, і станом на січень 2016 року в неї залишилася заборгованість розміром 123 тис. доларів США (разом зі штрафними санкціями).

Відтак, слідчий НАБУ отримав тимчасовий доступ до документів по цьому кредитному договору (додатків до договору, повідомлення боржнику, квитанції про отримання грошових коштів, квитанції про сплату коштів, повідомлення про стан заборгованості, кредитної історії), які зберігаються у запорізькому підрозділі “Приватбанку”. Водночас суд відмовив у доступі до документів претензійно – позовної роботи банку за цим кредитним договором.

З березня 2007 року і до призначення керівником інспекції, тобто на час оформлення кредиту, Ірина Солоннікова працювала у Запорізькій обласній державній адміністрації на посаді заступника начальника управління житлово-комунального господарства ОДА.

Згідно декларації Солоннікової, вона влітку 2007 року придбала автомобіль Infiniti G35 (ціну не вказано). Таке авто 2007 року випуску нині продають за 14 тис. доларів США.

За 2015 рік Ірина Солоннікова отримала від ДАБІ 107 тис. грн заробітної плати, її чоловік Сергій Солонніков – 17 тис. грн, як працівник ПП “Запоріжжя-Авто” (директор) та ПрАТ “Автотранспортне підприємство “Таврія”. В свою чергу Ірина Солоннікова володіє 100% акцій “Таврії” і значиться головою ревізійної комісії підприємства.