Опубліковано: 7 Липня 2017

На Запоріжжі вже зібрали 140 тисяч тонн зерна нового врожаю озимих і ярих зернових і зернобобових культур. Про це говорять в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Середня за місяць температура повітря була на 1-2º вищою за норму. Високі температури призвели до того, що в озимих і ярих зернових і зернобобових культур раніше звичайних строків зерно досягло повної стиглості.

Наразі в господарствах області триває збирання ранніх зернових та зернобобових культур. У цьому році запорізькі аграрії планують скосити та обмолотити збіжжя на площі 857 тисяч га.

За даними Департаменту, на 6 липня в області обмолочено 54 тис. га ранніх зернових і зернобобових культур (у 2016 – 26 тис. га), намолочено 140 тис. тонн зерна нового врожаю.

Середня врожайність на сьогодні становить 26,2 центнера з гектара, в тому числі: озимої пшениці – 26,8 ц/га, озимого ячменю – 31,7 ц/га, ярого ячменю – 26,8 ц/га, гороху – 22,2 центнера з одного гектара.

Також розпочато збирання озимого та ярого ріпаку, який скошено та обмолочено на площі 1,9 тис. га з середньою врожайністю 19,9 ц/га. Середня врожайність ранніх зернових та зернобобових культур на 6 центнерів нижче, ніж у минулому році.

Найврожайнішим районом області наразі є Приморський район (38,2 ц/га), найслабші показники – в Михайлівському (25,9 ц/га).