На Запоріжжі більшість людей дивиться новини по ТБ і вагається назвати винних у війні на сході, – дослідження

345

Опубліковано: 24 Квітня 2017

Інститут Масової Інформації провів дослідження медіа-преференцій і політичних поглядів населення в восьми областях України, серед яких і Запорізька.

Акаунт у соціальній мережі «Вконтакте» має 40% (39% у 2016 році) мешканців Запорізької області. В «Однокласниках» зареєстровані 37% (40% у 2016 році), у Facebook 13%.

Використовують соцмережі переважно для відстеження оновлень друзів – 41%, 38% постить новини про себе, та про своє оточення. 9% користувачів соцмереж відстежують стрічку новин інформаційних агенцій на новинних ресурсів.

49% мешканців Запорізької області отримують новини переважно з національного телебачення – 69% (62% у 2016 році). 7% людей бере інформацію на загальноукраїнських інтернет-ресурсах, 10% із соціальних медіа. 1% мешканців вказало місцеві сайти основним джерелом інформації.

Цікаво, що у порівнянні із минулим роком, мешканці Запорізької області все менше схиляються до проросійського і проєвропейського вектору розвитку зовнішньої політики, натомість все більше відповідають «не знаю», або виступають за політичний нейтралітет.

Майже вдвічі більше людей ніж торік відповіли «Важко сказати» на питання хто винен у збройному конфлікті у Донецькій і Луганській областях. Менше людей звинувачують Український або Російський уряди у початку АТО.

Більше у дослідженні:

Завантажити (PDF, 646KB)