На Запоріжжі 90% переселенців залишаються непрацевлаштованими або працюють нелегально

232

Опубліковано: 1 Червня 2016

За даними Міністерства соціальної політики України в Запорізькій області зареєстровано 118,8 тисяч внутрішньо переміщених осіб із зони проведення АТО та з Криму. Проте, з них працевлаштовані лише 10-12 %. Інші або працюють нелегально, або не хочуть шукати роботу. Цю інформацію було оприлюднено вчора, 31 травня, в рамках круглого столу, в якому взяли участь волонтери, переселенці та представники влади.

Як повідомила виконавчий директор Інституту демократії Світлана Єременко, в Запорізькій області стартував новий проект “Підтримка підприємців з числа внутрішньо переміщених осіб”. Центри зайнятості в Запоріжжі, Мелітополі та Бердянську, де компактно проживає найбільше переселенців, проводять профорієнтаційні семінари, діють пересувні соціальні мобільні офіси. Окрім цього у переселенців є можливість взяти участь у тренінгах у рамках програми “Розвиток навичок підприємницької діяльності серед ВПО та місцевого населення Донецької та Луганської областей” та отримати можливість претендувати на грант для відкриття свого бізнесу.

Окрім недостатньої поінформованості та працевлаштування, найскладнішими питаннями в роботі з переселенцями наразі є житло. В модульному містечку залишаються 184 вільних місця. В рамках проекту українського фонду соціальних інвестицій “Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ V” були відібрані територіальні громади та об’єкти, які можна відновити та переобладнати в повноцінне житло. Так, в Мелітополі реконструюють дитячий садок, профілакторій та житловий будинок. По одному будинку буде відновлено в Токмаку та смт. Комиш-Зоря. На ці роботи передбачено 23,9 млн. грн.