На ЗАЕС розпочалась модернізація обладнання для інтеграції з енергосистемою ЄС

327

Опубліковано: 14 Червня 2017

Для реалізації проекту інтеграції Об’єднаної енергосистеми України з системами країн ЄС на енергоблоці №1 Запорізької АЕС буде проведена модернізація обладнання з метою участі в первинному регулюванні частоти і потужності при паралельній роботі з енергосистемою. Про це повідомляється на сайті «Енергоатому»

Така інтеграція стане можливою після забезпечення енергосистемою України здатності підтримувати якісні показники електроенергії на прийнятному для європейських енергосистем рівні. В першу чергу мова йде про таку найважливішу характеристику змінного струму, як частота, а також час, протягом якого енергосистема здатна відновити її після позапланової втрати генеруючих потужностей.

Енергосистема повинна протягом 30 секунд компенсувати відключення енергоблока за рахунок незначного збільшення потужності на декількох виділених спеціально для цієї мети енергоблоках.

При безпосередній участі фахівців Запорізької АЕС було розроблене галузеве технічне рішення, яким ДП «НАЕК «Енергоатом» визначив три пілотних енергоблока АЕС. На ЗАЕС для модернізації обраний енергоблок №1.

Запорізька АЕС успішно впоралася з роботами на першому етапі. Проведені попередні випробування системи регулювання турбіни показали, що система регулювання є досить чутливою для участі в нормованому первинному регулюванні частоти і потужності.

Другим етапом галузевої програми передбачена перевірка взаємодії системи регулювання турбіни і системи автоматичного регулювання потужності реакторної установки. Цю роботу планують провести після закінчення планово-попереджувального ремонту першого блока.

В кінцевому рахунку, модернізація спрямована на те, щоб пересічні споживачі безперебійно отримували якісну електроенергію з частотою 50 Гц.