“Мор риби у Дубовці – сезонне явище”, – керівництво парку

466

Опубліковано: 10 Березня 2017

Сьогодні низка запорізьких ЗМІ розповсюдила інформацію про раптовий масовий мор риби у водоймах парку культури та відпочинку “Дубовий Гай”. Кореспонденти Громадського ТБ Запоріжжя вирішили перевірити стан водойм у парку. На місці з’ясувалось, що у водних об’єктах “Дубовки” таки спостерігається деякий замор риби, втім це явище не є масовим.

This slideshow requires JavaScript.

Ситуацію щодо замору риби у великому озері парку культури та відпочинку Громадському ТБ Запоріжжя прокоментувала заступниця директора Марина Фідініч: “Такий мор риби відбувається щороку. Стояла крига, була холодна зима, від нестачі кисню у великому озері воді риба загинула. У малій водоймі всю зиму працювала система аерації (прим.авт. – насичення води киснем) і там все з рибою добре”.

Крім того, Марина Фідініч зазначила, що загиблу рибу з водойми “Дубовки” працівники парку виловлюють щоденно по мірі забруднення.

І сьогодні ж на об’єкті провів виїзне засідання заступник міського голови Запоріжжя Валерій Еделєв:
“Мы отдали на анализ воду в санстанцию, никаких выбросов и отравляющих веществ в воде не обнаружено, – розповів Валерій Еделєв. – “Рыба задохнулась естественным путем. Это говорит о том, что озеро грязное и требует чистки. Озеро не чистилось 50 лет. На сегодняшний день – это грязная лужа. Глубина воды в озере не более 1,5 метров, остальное ил. От чего умерла рыба? Когда стал лед, он закрыл доступ поступления кислорода к воде, а водоросли, которые растут там в большом количестве, весь кислород потребили. В результате вся рыба, которая была подо льдом, задохнулась”.

Також посадовець розповів, що на очищення великого озера цьогорік в міському бюджеті передбачено 5 мільйонів гривень. На даний час ведуться проектні роботи, які мають завершитись до кінця березня. А завершення самих робіт заплановано на жовтень цього року, – запевняє Еделєв. Після цього, за твердженням заммера, буде проведено зариблення великого озера, як це було зроблено минулорік з малим. За нинішньої ситуації риба малого водоймища “Дубовки” не постарждала.