Менеджерів культурних проектів запрошують на спеціальний форум у Запоріжжі

232

Опубліковано: 20 Жовтня 2016

21-22 жовтня вперше у Запоріжжі відбудеться непересічна подія – всеукраїнський форум партисипативних проектів «Культура (для) всіх». Відкриється захід о 10 годині 21 жовтня у сесійні залі Запорізької міськради. До нашого міста завітають провідні культурні менеджери з усієї України. Вони поділяться найкращим досвідом реалізації проектів та презентують приклади позитивних змін у своїх містах.

В межах форуму будуть обговорені такі цікаві та актуальні питання, як культурна децентралізація і її можливості для сучасних міст; власне, що таке партисипація, і чому вона стає новим імпульсом для розвитку у культури; як знайти точки перетину інтересів бюджетного і незалежного секторів культури; як змінювати місто, зокрема спальні райони, через культуру. І що також важливо – як залучити ресурси міжнародних інституцій на розвиток культури у своєму місті.

В програмі форуму – презентації кращих партисипативних культурних практик інших міст України; дослідження ключових можливостей сфери культури і туризму в Запоріжжі; воркшопи за участі тренерів з інших міст; відвідування заходів фестивалю «Запорізька книжкова толока», виконання практичних завдань за тематикою воркшопів; підсумкова дискусія з питань культурного співробітництва в Запоріжжі.

Серед найцікавіших досвідів, що будуть презентовані – перетворення занедбаного міського кінотеатру на культурний осередок у Кременчуці; створення альтернативного культурного центру на основі покинутої столярної майстерні; перетворення старого «Народного дому» на сучасну освітньо-мистецьку лабораторію тощо.

До участі у форумі запрошуються представники профільних департаментів органів державної влади та місцевого самоврядування, працівники культурних і соціокультурних закладів Запоріжжя, громадські активісти та менеджери культурних проектів.

Для участі потрібна обов’язкова попередня реєстрації у кураторки проекту Наталі Лобач, телефон 099 468 70 76, електронна пошта [email protected]