Опубліковано: 12 Грудня 2015

Якщо уявити, що сесійна зала – це кухня, то депутати – інгредієнти. Значить, має бути і страва. Ім’я страві – «треш». Звичайно, «треш», це страва, яку треба подавати гарячою. Гарячою і з приправами. Приправами можуть тут виступати бійки, крики, і, по бажанню, порвані костюми.

А якщо крім жартів, то ситуація з сесією депутатів нового скликання в Мелітополі виглядає сумно. Для багатьох чиновників нічого не міняється.

10 листопада мала відбутися та сама сесія нових депутатів. В сесійній залі їх, для вручення посвідчень, зібрав, як годиться, голова окружної виборчої комісії. А далі, за законом України «Про місцеве самоврядування», мав би бути обраний тимчасовий президіум, який має обрати секретаря міськради. Поки що секретарем міськради є кандидат на посаду міського голови Сергій Мінько (БПП). Але він, на час передвиборчої кампанії, перебуває у відпустці. Робоче місце на час відпустки за ним зберігається. І тут вже є колізія. Оскільки порядок проведення першої сесії нового скликання в Мелітополі визначається регламентом, котрий прийняли депутати скликання минулого. І, за цим регламентом, сесію має проводити ніхто інший, як міський голова. І все. Крапка. Жодних інших варіантів. Крім, хіба що, відмінити попередній регламент. Голову ж мелітопольці оберуть лише наступної неділі. Саме тому частина депутатів запропонували перенести сесію на наступний тиждень, адже другий тур виборів призначено на 15 листопада. Втім, не всім така ідея сподобалася.

На той момент в залі була присутня чимала кількість активістів, представників Самооборони і Правого сектору. Думки депутатів розділилися вже в питанні, чи треба проводити сесію і, з рештою, це переросло в зрив сесії та заблоковані трибуни.

відео «Местные вести»

Далі депутати перемістилися, чомусь, в ПК Шевченка і спробували вже там відкрити сесію повторно. Чому саме там – залишається загадкою, але і там нічого гарного з цього не вийшло.  Розірвані костюми, здерті краватки в вихоплений пістолет з-за поясу голови окружної виборчої комісії Д. Колесника.

відео з каналу користувача «Влад Андреев»
Далі ж найцікавіше. Де були депутати невідомо. До того ж, депутати не всі, а лише від Опоблоку, Самопомочі і один від Нашого краю. Втім, вже вночі з 10 на 11 листопада в мережі з’явилося відео, на якому зачитують протокол про обрання нового секретаря міськради.

відео «МТВ-плюс Мелітополь»

Втім, в коментарі «Громадському.Запоріжжя» заступник міського голови Іван Федоров зазначив, що жодної легітимності подібні заяви не мають хоча б з тієї причини, що в міськраді подібних протоколів не бачили і де проводилася сесія невідомо.

Вже зранку на ситуацію в Мелітополі відреагували і правоохоронні органи. Зокрема, поки в місті тривали пікети міськради і зранку активісти не пустили приміщення все ту ж новообрану Галину Данильченко з однопартійцями, аби уникнути провокацій, для посилення контролю правопорядку в Мелітополь із Запоріжжя відправили спецпризначенців. Про це на брифінгу заявив Заступник начальника ГУ Національної поліції в Запорізькій області Андрій Долинний

Втім, день минув спокійно. Але ввечері, близько 17:00, депутати від Опоблоку знову спробували пройти в міськраду. Активісти ж зустріли їх криками «Ганьба!».

З 9:00 хвилини

відео «Влад Андреев»

а хтось із депутатів навіть загубив у штурханині своє взуття ( 02:43):

відео «Местные вести»

Другий тур виборів на посаду міського голови м. Мелітополя вже за три дні. Нагадаємо – мелітопольці обиратимуть між Олександром Рябиковим (від Опозиційного блоку) і Сергієм Мінько (від БПП). Тим часом, біля міськради продовжують перебувати міські активісти і Самооборона. І вже ввечері, за інформацією ria-m.tv, суд призупинив рішення сесії до розгляду депутатських позовів.

/Тарас Білка/