Опубліковано: 21 Серпня 2017

Вчора, 20 серпня, конкурсна комісія із обрання компаній-управителів запорізьких багатоповерхівок розпочала свою роботу. Члени чотирьох фракцій Запорізької міськради виступили проти умов конкурсу. Вони кажуть, що конкурс виписан таким чином щоб розділити місто між «запоріжсталівськими» і «моторсічевськими».

Орбіта Богуслаєва

З орбітою Богуслаєва та заводом «Мотор-Січ» пов’язували дві компанії, які мали б брати участь в конкурсі – компанія “Авікон” та її дочка “КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ “МРІЯ”. Проте на конкурс подалась тільки остання. Серед засновників цієї фірми значиться Олександр Попутько. Він помічник депутата міськради від “Нової Політики” Сергія Поливяного. Під час виборів в міську раду Поливяний вказав, що працює директором цеху на підприємстві Богуслаєва.

Орбіта «Запоріжсталі»

Ще дві фірми «Єврокомунсервіс» та «Місто для людей» депутати пов’язують з підприємством «Запоріжсталь». Але, як і в першому випадку, брала участь в конкурсі тільки ТОВ «Місто для людей». Підприємство зареєстрована в Києві. Воно заснувало вищезгадану фірму “Єврокомунсервіс”.

Бенефіціаром ТОВ “Місто для людей» є Руслан Крамаренко, який працював екс-заступником голови Київської міської адміністрації. Але в Запоріжжі директором філії стала людина, пов’язана із “Запоріжсталлю”. Згідно з реєстром юридичних осіб, в липні цього року директором компанії став Євген Деркач – фінансовий директор КП “Наше місто”, яке теж змагається в конкурсі. Пан Деркач – людина із “Запоріжсталі”. За інформацією порталу 061 він працював там економістом.

Комунальні підприємства

Конкурсні заявки також подали КП «Наше місто», яке очолює Олексій Ніколаєнко, який працював на «метінвестівському» «Запоріжвогнетрив». І КП «Запоріжремсервіс», яким головує Сергій Ращепкін. Він був начальником багатостраждального МКП «Основаніє».

Історія

Вже близько року КП «Наше місто» є управителем запорізьких багатоповерхівок у яких не створено ОСББ. Проте у кінці листопада 2016 року Антимонопольний комітет України постановив, що багатоповерхівки мають передаватися на баланс управляючої компанії виключно за результатами конкурсу і зобов’язав міську раду цей конкурс провести.

Умови були виписані наступним чином – Запоріжжя розділили на 4 лоти, за управляння якими змагаються компанії:
Космічний мікрорайон і Шевченківський район – 902 будинки
Олександрівський район і Південний мікрорайон – 596 будинків
Заводський, Вознесенівський і Лівобережна частина Дніпровського району – 1 206 будинків
Правобережна частина Днепоровского і Хортицький райони – 544 будинки.

Крім цього, за умовами конкурсу, компанія-управитель повинна мати вантажний транспорт (вантажні автомобілі, автовишки, трактори та ін.) та спеціалізований транспорт (бульдозер, екскаватор та ін.)

17 серпня мало б відбутись засідання позачергової сесії Запорізької міської ради, на яке було винесено питання про зміни до умов проведення конкурсу. Проте сесія не відбулась через відсутність кворуму – фракції «Опозиційний блок», «Наш край», «Нова політика» засідання проігнорували. Від цих фракцій прийшло по одній людині. Засідання перенесли на 30 серпня.

20 серпня відбулось засідання комісії по визначенню компаній-управителів, на яке прийшли депутати від протестуючих фракцій. Вони просили перенести засідання комісії доки умови конкурсу не будуть узгоджені. Засідання перенесли, проте, через три години, коли всі депутати вже пішли, поновили знову. Члени комісії мають 10 робочих днів щоб обрати переможців конкурсу.