Красногорівка. Звикання з війною

233

Опубліковано: 2 Лютого 2016

Красногорівка – одне з небагатьох міст на лінії фронту і одне з найбільш населених міст. В таких містах люди точно знають, хто і як дотримується режиму тиші. Журналісти Громадського ТБ Запоріжжя поспілкувалися із мешканцями Красногорівки про те, як вони переживали найстрашніші дні бойових дій і як налагоджують життя зараз. Як ходять в школу діти? Як живуть люди з обмеженими можливостями, та яким чином вони переживають обстріли…
567
rhfcy1
«Ось тут мама з молодшим братом спали, ось тут я з маленьким синочком, тут стояла ще однє ліжко, з нами сім’я спала»,- розповідає Олександра, завівши нас у підвал розміром 3 на 4, заповнений ліжками. В таких умовах мешканці переживали обстріли своїх будинків.
234
Інша мешканка Красногорівки Наталія розповідає, як вони збирають кошти на ремонт своєї школи: «Купили 15 вікон, купили 200 листів шиферу. Тому що побита вщент. Треба буде, ми свої віддамо,» – додає Олександра.
Ще нам вдалось поспілкуватися з Оленою, яка представляє громадське об’єднання «Наше відродження», що займається роздачею гуманітарної допомоги жителям міста: «У нас 10 тисяч мешканців, дітей дошкільного віку десь 120, плюс школярі – 370 дітей.»
rhfcy
Більшість населення Красногорівки покинули місто ще під час перших обстрілів. Людям, що залишились тут, допомагають виживати волонтери з різних куточків України. Крім цієї допомоги красногорівців підтримують військові. З початку року мешканці цього району відчувають активізацію бойових дій, відтак змушені звикати до життя в мілітаризованій зоні.