КП “Основаніє” завдало бюджету Запоріжжя збитків на 80 мільйонів гривень

281

Опубліковано: 17 Березня 2016

Близько 95% виявленої аудиторами шкоди від неефективної роботи керівництва МКП «Основаніє» пов’язано з завищенням вартості закупівлі матеріалів та проведених робіт, втратами при здачі в оренду приміщень, що перебувають у комунальній власності. Про це розповів під час сьогоднішньої прес-конференції заступник міського голови Олексій Бородай.

– У 2015 році МКП «Основаніє» виконало ремонт м’якої покрівлі на 139 будинках. В ході вибіркової перевірки аудиторами було виявлено завищення цін на закупівлю матеріалів від 8% до 160%. Збиток становить близько 27 мільйонів гривень. На ці гроші можна відремонтувати покрівлі ще на 54 будинках, – заявив Олексій Бородай.

При цьому завищення вартості виконаних робіт становила в середньому близько 35%. Збиток – 32 мільйони гривень. Цих коштів вистачило б на ремонт дахів ще в 65 будинках. При цьому за багатьма перевіреним об’єктам ремонти були фактично не виконані, хоча форми про їх проведення закриті.

На балансі МКП «Основаніє» знаходиться 981 приміщення, що здаються в оренду. В ході перевірок було виявлено заниження орендної плати від півтора до десяти разів. За два роки збиток від заниження орендної плати для міста склав 17 мільйонів гривень. За ці гроші можна було б відремонтувати 55 ліфтів.

– В ході перевірки було виявлено, що третина працівників КП фактично на роботу не виходять, але при цьому їм нараховується зарплата. Проблема не тільки в збитках підприємства, але і в тому, що вони не виконують свої обов’язки по прибиранню дворів, під’їздів, обслуговування житлового фонду, – сказав Олексій Бородай.

 Заступник міського голови наголосив, що винні в сформованій ситуації не двірники, слюсарі, сантехніки МКП «Основаніє», а керівництво підприємства, його неефективний менеджмент.

Менеджер з аудиту компанії Kreston GSG, яка проводила аудит, Святослав Єфремов зазначив, що однією з основних причин неефективної роботи керівництва МКП «Основаніє» стало практично повна відсутність внутрішнього контролю за закупівлями матеріалів, виконанням робіт, що створювало можливості для зловживань. Все фактично було віддано на відкуп підрядним організаціям. Вибір підрядників проводився не тільки без тендерів, але і без проведення конкурентної процедури.

– В результаті перевірок були виявлені неприємні випадки. Коли ми говоримо про завищення вартості робіт, то дуже часто це просто повна відсутність виконання робіт. Це стосується ремонту покрівель, заміни вікон на пластикові і так далі. При закупівлі матеріалів, замість того щоб звернутися до безпосередніх виробників, активно залучалися посередники, що призводило до завищення цін, – заявив Святослав Єфремов.

В результаті загальний збиток, виявлений в ході аудиту, склав 79,6 мільйонів гривень. За ці кошти можна було б відремонтувати покрівлі 158 житлових будинків або 260 ліфтів.

Як повідомляло Громадське ТБ Запоріжжя раніше, результати аудиту показали, що КП “УКС” завдало збитків міському бюджету на понад 200 млн грн, а КП “Водоканал” – 270 мільйонів.

Наразі триває перевірка концерну “Запорізькі міські теплові мережі”.