КП “Наше місто” заплатить за відмову у наданні інформації на запит, – документ

489

Опубліковано: 27 Березня 2017

Директори запорізьких комунальних підприємств продовжують отримувати листи з Офісу Уповноваженого ВР з прав людини. Нагадаємо, у Омбудсмана відкрили провадження проти 16-ти запорізьких КП, що порушили Закон “Про доступ до публічної інформації”.

Слідом за директорами “Водоканала” і “Дубового Гаю”, лист від Уповноваженого отримав директор КП “Наше місто” Олександр Ніколаєнко. Зокрема, в ньому йдеться про те, що відмова у наданні інформації на запит журналістки Громадського ТБ Запоріжжя юристкою комунального підприємства Лісовою М.М. була безпідставною та неправомірною.

Тепер, юристка, що не дочитала Закон, має прибути до Офісу Уповноваженого 7 квітня для складання протоколу про адмінпорушення, що тягне за собою накладення штрафу у розмірі від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Окрім того, пан Лісова має надати всі копії кореспонденції з приводу відповідного інфозапита, а також свої письмові пояснення.

Завантажити (PDF, 2.51MB)

Традиційно, комунальне підприємство зобов’язали зрештою надати запитувану інформацію журналістці Громадського ТБ Запоріжжя, а в майбутньому не допускати подібних порушень.

Зазначимо, що відмова юристки КП “Наше місто” ґрунтувалася на тому, що запитувана інформація (про суму прибутку/збитків за 2016 рік) не стосувалася використання бюджетних коштів. Бо, на думку юристки підприємства, “Наше місто” є розпорядником інформації виключно з цього питання.

Завантажити (PDF, 1.13MB)

Як повідомляло Громадське ТБ Запоріжжя, 28 березня до Офісу Омбудсмана має прибути делегація з семи запорізьких КП, що проігнорували той самий запит.

Нагадаємо, журналістка Громадського ТБ Запоріжжя подала скаргу до Офісу Уповноваженого ВР України з прав людини у зв’язку з тим, що запорізькі КП масово порушують Закон “Про доступ до публічної інформації”.

Нагадаємо, зрештою Громадське ТБ Запоріжжя отримало звіти 29 запорізьких КП. Відтак, ми дізналися, що Запорізькі КП у 2016 році витратили в 40 разів більше, ніж заробили.

Слідкуйте за спецтемою “Комунальні таємниці Запоріжжя”.