Костянтин Бриль відзвітувався за роботу Запорізької ОДА у 2017 році

724

Опубліковано: 21 Лютого 2018

Сьогодні, 21 лютого, голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль відзвітувався за проведену роботу у 2017 році. Текст звіту публікуємо без змін.

Для короткого огляду подивіться презентацію:

Костянтин Бриль провів публічний звіт перед громадою Запорізької області

Більш детально читайте у тексті:

Бюджет

Згідно з рейтинговою оцінкою, проведеною Мінрегіоном, Запорізька область за більшістю показників увійшла до першої десятки регіонів, за напрямами «Економічна ефективність» та «Інвестиційний розвиток І зовнішньоекономічна співпраця» посідає 3 місце серед регіонів України.

Також, Запорізька область за 11 місяців 2017 року посідає 4 місце за експортом та 10 – за імпортом товарів серед інших областей України. Зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами із 150 країн світу.

За даними моніторингу створення нових робочих місць у січні-листопаді 2017 року в регіоні на нові робочі місця прийнято 13,5 тис. осіб. При цьому співвідношення між створеними та ліквідованими робочими місцями покращилося і становило 123,6%. Розмір середньомісячної зарплатні в області є одним з найвищих в Україні – 5 місце серед регіонів (6 733 грн.).

Також, у порівнянні з 2016 роком надходження до бюджетів збільшилися на 23,6% або на 1 млрд 817,9 млн рн. Найбільш вагомими для місцевих бюджетів податками є:

– податок на доходи фізичних осіб
– плата за землю.

По цих надходженнях приріст склав 32,6% і 14,3% відповідно.

Збільшення надходжень до місцевих бюджетів досягнуто, передусім, за рахунок розширення ресурсної бази надходжень податку на доходи фізичних осіб, а саме зростання середньої заробітної плати, легалізації зайнятості, декларуванням доходів громадян, які самостійно обробляють земельні ділянки. Також за рахунок перегляду договорів оренди земельних ділянок збільшені надходження до місцевих бюджетів плати за землю. Крім того, завдяки плідній співпраці з народними депутатами, галузевими міністерствами та Кабінетом Міністрів України протягом 2017 року додатково було отримано міжбюджетних трансфертів на суму – 2,1 млрд грн., у т.ч. дотацій – 29,4 млн грн., субвенцій – 2,1 млрд грн, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Промисловість

Запорізька область входить до складу провідних індустріальних регіонів України. Основу промисловості регіону складають металургійний (37,9% загальної реалізації по області), енергетичний (23,1%) та машинобудівний (12,5%) комплекси. Після 5 років скорочення обсягів промислового виробництва, з 2017 року у промисловості області спостерігається зростання індексу промислового виробництва, який за підсумками 2017 року, у порівнянні з 2016 роком склав 105,9 %. За цим показником область перемістилася з 23 на 10 місце серед регіонів України.

А от за обсягом реалізованої промислової продукції Запрізька область стабільно посідає 3 місце. За січень-листопад 2017 року обсяг реалізованої промислової продукції склав 167,8 млрд грн або 8,7% обсягу реалізації по Україні.

Аграрний сектор
Протягом останніх чотирьох років поспіль досягнуто рекордних показників збору врожаю зернових (валовий збір щороку перевищує 2,5 млн. тонн), а у 2017 році перевищив 3-х мільйонний рубіж – це рекордний урожай за роки незалежності.

У структурі посівних площ на зерно озимі займають 38% від ріллі. За оперативною інформацією область займає 2 місце в Україні по посіву озимих зернових та 1 місце по посіву озимої пшениці.

– облдержадміністрацією продовжено перший та єдиний в Україні захід «Врожай». За даними районних груп в ході проведення заходу «Врожай-2017» зафіксовано такі результати: обстежено більш як 2 млн 35тис. га; факти використання земель сільськогосподарського призначення без документів на площі 48,4 тис. га; землі, які не використовуються –123,8 тис. га. Крім того, додаткові надходження до місцевих бюджетів за рахунок орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності склали 6,6 млн грн., збільшено розмір заробітної плати 3 597 фізичним особам (легалізовано 9,2 млн грн. доходів) та добровільно оформлено 3375 найманих працівників (легалізовано – 11,7 млн грн), – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Інвестиції

Завдяки потужному промисловому та аграрному комплексам спостерігається зростання залучення та освоєння інвестиційних ресурсів. За 9 місяців 2017 року, підприємствами та організаціями області за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 10,1 млрд грн. капітальних інвестицій (це 7 місце серед регіонів і 4% від загального обсягу по Україні. Більш того, це на 52% більше порівняно з 2016 роком і відповідно – 1 місце по Україні за темпом приросту.

За оцінкою Мінрегіону України щодо соціально-економічного розвитку регіонів за 9 місяців 2017 року Запорізька область за напрямом «Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця» посіла ІІІ місце в державі. Крім того за оцінкою Рейтингового агентства «Євро-Рейтинг» щодо інвестиційної ефективності областей України Запорізька область вкотре покращила свої показники і вийшла на ІІІ місце серед регіонів України. Наразі рейтинг області оцінюється на рівні ineB (високий).

У 2017 році в ході реалізації понад 400 найважливіших інвестиційних проектів регіону освоєно 349,9 млн грн, з них кошти:

– державного фонду регіонального розвитку– 70,6 млн грн;
– субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони – 10,3 млн грн;
– субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 200,0 млн грн;
– субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад – 69,1 млн грн.

– ДТЕК передала грошові кошти для реалізації соціальних проектів: Приазовської та Приморської громад. В рамках проектів будівництва вітрових електростанцій на території Приазовського та Мелітопольського районів компанія ЮрокейпЮкрейн здійснила інвестиції в розвиток соціальної інфраструктури на загальну суму 8,2 млн. грн. В рамках ІІ міжнародного інвестиційного форуму «InCoForum-2017» було підписано Договір про внесок «Юрокейпу» ще 330 000 євро у розвиток інфраструктури Гірсівської ОТГ. В 2017 році компанією «Нібулон» було завершено будівництво перевантажувального терміналу для зернових та олійних культур у с. Біленьке Запорізького району. потужне підприємство було створено лише за 100 днів. Під час будівництва тут з’явились 1 500 робочих місць. Бюджет громади отримав до 400 тисяч гривень додаткових коштів, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Крім того товариством «Нібулон»:
– добудовано комплекс очисних споруд потужністю 2000 м3/добу;
– обладнано сучасний комп’ютерний клас у школі с. Біленьке;
– забезпечено робочими місцями близько 120 осіб та інше.

Німецька федеральна компанія GIZ в рамках програми «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку із збільшенням кількості ВПО» профінансувала капітальний ремонт 4-х шкіл Бердянська.

12 районів області беруть участь в проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – Етап ІІІ». Наприклад, в Пологівському районі введено в експлуатацію консервний цех, в Токмацькому районі відкрито цех з переробки молока.

За грантові кошти уряду Німеччини в рамках проекту УФСІ «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» ум. Мелітополь завершено реконструкцію, відкрито два соціальних гуртожитка для 39 переселенців, та дитячий садочок №39 «Чебурашка».

Також очільник області приділив увагу місту Токмак, якому в 2017 постановою Кабінету Міністрів України було надано статус депресивної території строком на п’ять років. Запорізька облдержадміністрація єдина, хто за погодженням з місцевою радою подав пропозицію, аби територія отримала такий статус. Тепер територія отримала можливість отримувати реальну державну підтримку, насамперед фінансову, спрямовану на стимулювання її розвитку. Що, в свою чергу, є додатковим стимулом до створення робочих місць та підвищення доходів місцевих жителів.

Будівництво

Запорізька область посідає 11 місце за обсягом виконаних будівельних робіт та забезпечила 2,4% загальноукраїнського рівня виконаних будівельних робіт. Так, у 2017 році підприємствами області виконано будівельних робіт на суму майже 2,4 млрд. грн., індекс будівельної продукції склав 123% – це 8 результат серед регіонів України.

У 2017 році завдяки спільним зусиллям облдержадміністрації та народних депутатів України отримано фінансову підтримку з боку держави в обсязі 54 млн грн. та спрямовано на добудову 11 газопроводів у 6 районах області (Веселівському, Гуляйпільському, Новомиколаївському, Пологівському, Приазовському та Якимівському). Будівництво 9 газопроводів планується завершити у 2018 році.

Дороги

В своєму звіті Костянтин Бриль приділив увагу такому важливому питанню, як оновлення автошляхів регіону.

– За рахунок коштів обласного бюджету були виконані заходи з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення на суму 19,951 млн грн на площі 66 282 м². За рахунок коштів від перевиконання надходжень митних платежів у 2017 році у сумі 81 697,7 тис. грн були виконані заходи з поточного середнього ремонту доріг, які є складовими автомобільних доріг загального користування державного значення. За рахунок усіх джерел фінансування у 2017 році було виконано поточний середній ремонт на двох об’єктах дороги Н-08 Бориспіль-Дніпро-Дніпро-Запоріжжя (через м. Кременчук) – Маріуполь. Окремо за рахунок коштів обласного бюджету в 2017 році у сумі 9 808,6 тис. грн. були розроблені проекти з поточного середнього ремонту 13 ділянок доріг державного значення, – повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону додав, що у грудні 2017 року зі сфери управління Укравтодору до сфери управління облдержадміністрації було передано 541 дорогу загального користування місцевого значення, протяжність яких становить 5357,8 км. У 2018 році очікується субвенція з державного бюджету в розмірі 479,7 млн. грн. на розвиток місцевої дорожньої мережі.

Для збереження доріг від руйнувань великогабаритним транспортом у 2017 році Запорізька область отримала 3 сучасних пересувних габаритно-вагових комплекси.

Важливе значення для обласного центру має будівництво автотранспортної магістралі через річку Дніпро у м. Запоріжжі. В 2017 було завершено передостанній етап поздовжнього насування прогонової будови споруди №4, виготовлено та змонтовано монтажні опори для опускання прогонової будови в проектне положення та проведено інші роботи.

Екологія

В 2017 році розроблено та погоджено з Державним агентством водних ресурсів України 35 паспортів водних об’єктів Запорізької області. На підставі розроблених паспортів водних об’єктів проводиться перерахунок орендної плати за надані в оренду водні об’єкти, що суттєво збільшує надходження до обласного бюджету.

Активно використовувались кошти Державного екологічного фонду (20,1 млн грн) та обласного екологічного фонду (196,8 млн грн).

Окремо Костянтин Бриль нагадав, що в 2017 облдержадміністрацією здійснено централізоване придбання 25 одиниць техніки для 15 районів та 2 міст обласного значення. Крім того, за рахунок коштів обласного бюджету (37 млн грн) окремі території самостійно придбали 28 одиниць техніки. Загалом за рахунок коштів обласного екофонду було придбано 53 одиниці спеціалізованої техніки для збору, транспортування та складування відходів.

Децентралізація

– Не можу не відзначити втілення в життя реформи децентралізації влади. Загалом на території Запорізької області запроектовано створення 67 об’єднаних територіальних громад. Нині створено 42 громади. Із 20 існуючих районів області, території 7 районів повністю покриті об’єднаними територіальними громадами.

Торік 24 територіальні громади, що об’єдналися в 2015-2016 роках, отримали субвенцію з обласного бюджету – 12 млн гривень. Також 16 громадам області виділено 70 млн 918,8 тис. грн. з держбюджету. Завдяки їм об’єднаними громадами реалізовано 116 проектів на загальну суму субвенції 69 млн 82,602 тис. грн, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Субсидії

В умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги в області продовжувалась реалізація програми житлових субсидій, якою у 2017 році скористалося 317,7 тис домогосподарств в області. Сума коштів, яка нарахована організаціям, що надавали житлово-комунальні послуги склала 2,3 млрд. гривень. Субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу призначено 32,3 тис. домогосподарств. Також повернуто «монетизовані» суми за зекономлене електро та газопостачання в обсязі 30,6 млн. гривень.

Соціальна сфера

Завдяки оперативній та злагодженій роботі обласної, районних служб у справах дітей та місцевих органів влади за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в грудні 2017 року придбано 47 квартир/будинків для 57 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які не мають власного житла та перебувають на соціальному квартирному обліку. А також 2 житлових приміщення для створення дитячих будинків сімейного типу.

Крім того, на умовах 50% співфінансування облбюджету з місцевими бюджетами, придбано 12 квартир/будинків для 12 осіб з числа дітей-сиріт.

Пріоритетним напрямом роботи залишається соціальний захист учасників антитерористичної операції, членів їх сімей. Тож в 2017 чотирьом особам з інвалідністю III групи надано грошову компенсацію на придбання житла на суму 2,5 млн. гривен.

Крім того, з державного бюджету Запорізькій області у 2017 році було виділено 5,1 млн. гривень на грошову компенсацію для придбання житла учасниками АТО з інвалідністю 1 та 2 груп, а також членами сімей загиблих. Ці кошти отримали 6 сімей загиблих військовослужбовців та 1 учасник АТО з інвалідністю 2 групи.

Медицина

Стосовно медицини, як і у всій державі триває процес реформування галузі охорони здоров’я. Тож в Запорізькій області затверджено перелік та склад 5 госпітальних округів Запорізької області. Це Запорізький, Бердянський, Мелітопольський, Пологівський та Василівський округи, до яких входять і об’єднані територіальні громади.

З березня 2017 року розпочав функціонування єдиний диспетчерський центр служби екстреної медичної допомоги з використанням сучасних GPS технологій. А Запорізька область стала однією з не багатьох, де почала працювати нова система, яка дозволить керувати всіма бригадами екстреної медичної допомоги регіону, які обслуговують в середньому до 500 тис. викликів протягом року.

Владою регіону було придбано 30 одиниць медичного та 5 одиниць технологічного обладнання, у тому числі 21 автомобіль швидкої медичної допомоги на суму 56 млн 485,100 тис. грн. та 1 дитячий реанімобіль.

Також в 2017 році завершено будівництво та введено в експлуатацію поліклініку на 250 відвідувань в смт. Кушугум.

На реалізацію обласних програмних заходів та надання фінансової підтримки навчальним закладам області видатки обласного бюджету склали 27,15 млн. грн., що майже втричі більше, ніж у попередні роки.

Освіта

Якщо говорити про дошкільнят – зусиллями органів місцевої влади та місцевого самоврядування відновлено 1 061 місце в закладах дошкільної освіти. Збільшено більш ніж вдвічі кількість закладів дошкільної освіти з інклюзивними групами, в яких відкрито 35 груп з інклюзивною формою навчання та охоплено 95 дітей з особливими освітніми потребами.

В царині загальної середньої освіти було створено 13 опорних закладів з 18 філіями. Для модернізації освітнього процесу придбано 12 комплектів інтерактивних програмно-апаратних комплексів для 6 опорних навчальних закладів Запорізької області на загальну суму 952 800 грн.

– Для 10 закладів, які мають учнів, що пересуваються на візках, придбано 10 гусеничних мобільних сходових підйомників для транспортування людей в інвалідному візку на загальну суму 850 тис. грн. Також в 2017 році було придбано 17 шкільних автобусів, 12 з яких закупили наші об’єднані територіальні громади. У наступному році ми плануємо продовжити цю практику. За кошти з різних джерел облаштовано 53 сучасні медіатеки, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Також очільник регіону нагадав, що Запорізька область – перший регіон України, де створено інтерактивну карту інклюзивних шкіл, створену на сервісі Google. Також разом з «Google Україна» було реалізовано проект «Цифрове перетворення Запорізької області», що підвищить туристичну та інвестиційну привабливість регіону.

допомога армії

Саме в Запорізькій області працює найбільший в Україні волонтерський центр для військовослужбовців «Солдатський привал». Його створили завдяки співпраці облдержадміністрації, обласної ради, Придніпровської залізниці та сотень запорізьких волонтерів. За два з половиною роки роботи центр прийняв 7,5 тис. бійців.

Також в 2017 році проведено три масштабні обласні заходи до Дня Перемоги, Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана. Всі не байдужі запоріжці приєднались і до наших обласних телемарафонів. В підсумку марафон «Пам’ять» зібрав 1 млн 91 тис. гривень. А єдиний в Україні благодійний марафон до Дня Збройних Сил України зібрав 952тис. грн.

– Ми намагаємось всіляко допомагати нашим захисникам. Загалом у 2017 році військовим структурам та правоохоронним органам була надана допомога на загальну суму 56 515 654 гривні. Сюди увійшли кошти, які виділялися за обласними програмами, програмами районів та міст обласного значення, «Фонд сприяння обороні Запорізької області», а також допомога, надана підприємствами, установами та організаціями регіону, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Окремо в 2017 році Запорізька обласна влада та активні мешканці регіону зібрали допомогу постраждалим жителям Авдіївки. Сюди увійшли 75 тонн продуктів харчування, понад 100 тонн будівельних матеріалів, а також теплі речі, дизпаливо та інша гуманітарна допомога.

В рамках співпраці з проектом «Допомога йде», за сприяння оперативного командування «Схід» та Запорізької облдержадміністрації, проведено лікування дітей та дорослих із зони проведення антитерористичної операції. Цього річ ми підтримали понад 50 осіб з сірої зони.

Спорт

Чималу увагу влада регіону приділяє здоровому майбутньому молоді. Загалом різними видами спорту в області охоплено більше 56 тисяч осіб. Тож на сферу фізичної культури та спорту з обласного бюджету виділено 72 млн. 627 тис. грн. Для юних аматорів на умовах співфінансування створили 8-м міні-футбольних полів в рамках реалізації державної бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям». Також в Запорізькій області функціонує 38 закладів по роботі з молоддю, в тому числі «Запорізький обласний центр молоді» та «Обласний центр патріотичного виховання».

Стосовно професійних спортсменів – в 2017 році до складу збірних команд України з 25 олімпійських видів спорту входило 239 спортсменів. До складу збірних команд України з неолімпійських видів спорту входило 275 запорізьких спортсменів.

В 2017 році спортсмени області завоювали 14 медалей на чемпіонатах світу та Європи ще 313 медалей на чемпіонатах і кубках України. 18 спортсменам та тренерам встановлені та виплачені щомісячні стипендії області в сумі 355 тис. грн.

Спортсмени регіонального центру «Інваспорт» на Дефлімпійських іграх здобули 1 золоту та 2 бронзові медалі, на чемпіонатах світу – 4 золоті та 2 бронзові медалі, на чемпіонатах Європи – 2 золоті та 1 срібну медаль. За результатами рейтингу виступів на Дефлімпійських іграх 2017 року запорізьким спортсменам з інвалідністю встановлені та виплачені одноразові грошові премії в сумі 300 тис. грн.