Комунальні таємниці Запоріжжя: Що криється в річних звітах запорізьких КП

632

Опубліковано: 17 Травня 2017

Діяльність міських комунальних підприємств має бути не тільки ефективною, але й прозорою, а відповідні звіти – знаходитися у вільному доступі. Проте, як у питаннях ефективності, так і в питаннях прозорості комунальники нерідко пасуть задніх.

Аби дістати річні звіти 29-ти комунальних підприємств Запорізької міськради журналісти Громадського ТБ Запоріжжя пройшли довгий шлях. Ті, хто пропустив цю захоплюючу бюрократичну подорож, читайте спецтему “Комунальні таємниці Запоріжжя” від самого початку.

Зрештою отримавши та проаналізувавши документацію щодо фінансово-господарської діяльності запорізьких КП у 2016 році, ми з’ясували, що минулого року комунальники витратили в 40 разів більше, ніж заробили.

Окрім того, дізналися скільки грошей за рік з тих зароблених вони поклали до міського бюджету. І попутно з’ясували, що за каденцію Буряка вісім КП було звільнено від зобов’язання ділитися з містом прибутками, а отже в 2017-році сума надходження до запорізької скарбниці зменшиться чи не на 80%.

Насамкінець, розказали, скільки заробляють директори запорізьких КП.

Проте, в отриманих звітах міститься ще багато цікавої інформації. Тому, як і обіцяли, викладаємо їх у вільний доступ ТУТ.

Зокрема, можете знайти такі цікаві речі, як те, що на КП “Запорізьке енергетичне агентство” працює лише дві людини, а от в штаті недоліквідованого “Основанія” значаться понад тисяча робітників.

Зазначимо, що минулого року ВР змінила законодавство і передбачила, аби вся інформація про діяльність комунальних підприємств була оприлюднена або на сайті міської ради, або на сайті КП. При чому дані мали б публікуватися в зрозумілому для широкого загалу виді. Львівська, Чернівецька, Івано-Франківська, Луцька, Київська міська рада і багато менших рад по всій країні вправно дотримуються цих норм. В Запоріжжі таке отримання інформації в два кліки звучить фантастично.

Цього року чи не вперше громадськість отримала доступ до звітів комунальників, завдячуючи зовсім не прозорості міської влади, а впертості журналістів.

Олена ШИРОКОВА

PS: За моєю скаргою в офісі омбудсмана відкрили провадження. Всі 16 комунальних підприємств зрештою зобов’язали надати відповідь. Однак, ані адмінпротоколів, ані штрафів за порушення закону вони не отримали. Бо, зважаючі на нові зміни в законодавстві, відмова у наданні інформації журналісту – не адміністративне правопорушення, а кримінальна справа. Мені порадили звернутися до поліції.

/Проект здійснюється за фінансової підтримки уряду Канади через Міністерство міжнародний справ Канади/