Колишні власники ПАТ «ЗАлК» цілеспрямовано знищували підприємство, – фінінспекція

273

Опубліковано: 21 Квітня 2016

В ході ревізії фахівцями Держфінінспекції в Запорізькій області фінансово-господарської діяльності ПАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат», було виявлено, що основні виробничі потужності підприємства розкомплектовані та демонтовані. Фінінспектори вбачають в цьому намір колишніх власників вивести з ладу підприємство і не дати можливості виробляти продукцію. Про це повідомляє прес-служба Держфінінспекції в Запорізькій області.

За результатами ревізії встановлені факти відчуження виробничих потужностей і корпоративних прав та інші порушення на загальну суму 123 млн гривень, з яких 5,7 млн гривень, що призвели до збитків.

Колишнє керівництво підприємства реалізувало приватним структурам демонтоване обладнання, вузли та деталі на суму понад 118,5 млн гривень без визначення ринкової вартості майна. В ході ревізії також встановлено нестачу 108 одиниць посуду з платини з лабораторії охорони навколишнього середовища комбінату на 5,2 млн гривень.

Окрім цього встановлено відчуження корпоративних прав на дочірнє підприємство ВАТ «ЗАлК» «Глухівський кар’єр кварцитів» з порушенням чинного законодавства: не було визначено його ринкову вартість, існував конфлікт інтересів. Підприємству завдано збитки на суму майже 6 мільйонів гривень, проте попередні посадові особи товариства не звернулися за захистом прав акціонерів та розірванням договору.

Результати ревізії засвідчили, що колишнє керівництво єдиного в Україні підприємства, яке виготовляло алюмінієву продукцію, цілеспрямовано знищувало виробничий процес, демонтуючи основні виробничі цехи з подальшою реалізацією приватним структурам дорогоцінних комплектуючих, вузлів та деталей (в основному з алюмінію та міді) за заниженими цінами.

Матеріали ревізії передано до УСБУ в Запорізькій області.Про результати ревізії поінформовано голову Запорізької облдержадміністрації та Головне управління ДФС в Запорізькій області.