Кіпрський суд може заморозити 100% акцій ДТЕК і «Метінвест»

777

Опубліковано: 6 Січня 2018

Окружний суд Нікосії на Кіпрі заморозив 820 млн дол. активів Ріната Ахметова через тривалий правовий спір у справі “Укртелекому”, передає канал 112 із посиланням на Financial Times.

Рішення суду щодо Ахметова і дев’ятьох інших осіб, було схвалено 27 грудня.

Позивач – Raga Establishment. Компанія подала до суду на Ахметова з вимогою повної оплати за продану телекомунікаційну групу “Укртелеком”. Raga заявляє, що “Укртелеком” було продано пану Ахметову за 860 млн дол. у 2013 році, тоді як Ахметов заплатив тільки 100 млн дол.

Відповідно до розпорядження суду про заморожування пан Ахметов та інші респонденти можуть вільно розпоряджатися своїм майном доти, доки активи будуть зберігатися на рівні як мінімум 820,5 млн дол. (тобто сума, необхідна Raga в судовому розгляді), а Raga сповіщатимуть заздалегідь про деякі великі транзакції.

Ось список активів, які можуть бути заморожені:

100% акціонерного капіталу UATelecominvest (Кіпр), акції банку “ПУМБ”, 100% акціонерного капіталу “СКМ-Інвест”, “СКМ Спорт Лімітед” (Кіпр), 90,25% акціонерного капіталу “Стадіон “Шахтар”, 100% акціонерного капіталу “СКМ Менеджмент” (Нідерланди), 100% акціонерного капіталу ESPV Limited (володіє корпоративними правами групи “Еста” (галузевий холдинг СКМ у сфері нерухомості), UMBH (Ukrainian Machine Building Holding) (Кіпр) володіє понад 50% у ВАТ “Донецькгірмаш”, 100% Vesco Limited (Кіпр) (володіє компанією “Веско” – найбільшим в Україні підприємством, що займається відкритим видобутком глин, які мають високу пластичність, білий колір та міцність після випалювання і використовуються для виробництва керамічної плитки, фарфору, фаянсу, скла, кришталю, електроізоляторів, санфаянсу, цегли і черепиці), 100% Parallel Nafta (володіє корпоративними правами паливної групи “Паралель” (автозаправки), 100% “СКМ Фінанс”, 100% акцій холдингу ДТЕК та інші активи. Повний список міститься в тексті рішення суду, який є у розпорядженні каналу 112.

Для Запоріжжя це означає, що замороження активів може торкнутися «Запоріжсталі», «Запоріжвогнетриву», а також «Запорізької ТЕС».

Також нагадаємо, що кіпрські компанії “Метінвеста” викупили більше 50% “Запоріжсталі”