Керуючі компанії планують зібрати з запорожців 277 мільйонів за рік – удвічі більше, аніж отримувало КП “Наше місто”

490

Опубліковано: 5 Грудня 2017

У Запоріжжі загальний дохід з багатоповерхівок за обслуговування будинків та прибудинкової території за новими тарифами складе майже 277 мільйонів гривень на рік, що майже в два рази більше, ніж повинно було отримувати КП «Наше місто» протягом попереднього року. Про це повідомляє 061.

Згідно з проведеними підрахунками, КП «Запорожремсервіс» планує отримувати у вигляді тарифу 7,155 мільйонів гривень в місяць або 85,86 мільйонів гривень на рік. «Мрія», що входить в сферу впливу «Мотор січі» – 6,805 млн грн в місяць або 81,66 мільйонів гривень на рік. А «Місто для людей Запоріжжя», близьке до глави бюджетної комісії Руслану Божко – 9,104 мільйона на місяць або 109,248 в рік. Відповідно, загальний річний сума зборів з житлового фонду за новими тарифами від керуючих компаній складе 276,968 мільйонів гривень.

Також окремо була зроблена карта коефіцієнтів, співвідношення між новим і старим тарифами – щоб зрозуміти, де відбувалися значні скачки. Перш за все, можна прийти до висновку, що саме помітне підвищення цін проходило в будинках з малою поверховістю – до п’яти поверхів. Дев’ятиповерховим «панелькам» підвищили квартплату лише в два рази.

Така ситуація пов’язана насамперед з прибиранням прибудинкової території – простіше кажучи, з оплатою роботи двірника. У будинках в 2-3-4 поверхи зарплата двірника «розкидається» на меншу кількість квартир, а площа прибудинкової території може навіть перевищувати аналогічну для дев’ятиповерхівок – просто в силу планування. Також відзначимо, що в прибудинкову територію традиційно входять клумби і палісадники, де в більшості випадків за квітами і рослинами доглядають самі мешканці.